Міністерство юстиції США відмовилося від своїх вимог щодо продажу Google інвестицій у сфері штучного інтелекту. Проте, як повідомляє Reuters, уряд все ще наполягає на судовому рішенні, яке зобов’яже технологічного гіганта продати свій браузер Chrome.
“Американська мрія стосується вищих цінностей, ніж просто дешеві товари та безкоштовні онлайн-послуги. Ці цінності включають свободу слова, свободу об’єднання, свободу інновацій та свободу конкурувати на ринку, не спотвореному контролюючою рукою монополіста”, — заявили прокурори у судових документах.
Представник Google зазначив, що пропозиції Мін’юсту продовжують виходити далеко за межі рішення суду і зашкодять споживачам, економіці та національній безпеці Америки. Міністерство юстиції та коаліція генеральних прокурорів штатів подали позов проти Google у 2020 році, звинувачуючи компанію у незаконних конкурентних практиках для підтримки домінування у сфері пошуку та реклами.
Раніше у Google наголосили, що такі жорсткі заходи можуть зашкодити американській економіці та національній безпеці. Юристи Google стверджують, що розділення компанії може послабити технологічне лідерство США.
Нагадаємо – у грудні техногігант запропонував Мін’юсту альтернативний план врегулювання антимонопольної справи, який не передбачає продаж пошукової системи. Судовий процес може стати найбільшим антимонопольним розслідуванням у технологічній галузі США за останні два десятиліття.