Регулювання ринку криптоактивів у межах законодавства MiCA поки не дало значного ефекту, тому Європейський Союз має зосередитися на проєкті цифрового євро. Про це заявив голова Банку Італії Фабіо Панетта у щорічному економічному звіті, передає Cointelegraph.
За словами Панетта, крипторизики не можна усунути лише завдяки нормативному регулюванню. ЄС потрібна цифрова валюта центрального банку (CBDC), яка забезпечить надійність та стабільність фінансової системи в умовах цифровізації.
Цифрове євро дозволить задовольнити попит на безпечні цифрові платежі та зміцнить довіру до грошей, емітованих центральним банком. Натомість MiCA поки що не стимулював значного зростання пропозиції стабільних токенів на ринку ЄС, пояснює голова Банку Італії.
«Після набуття чинності MiCA ми спостерігаємо лише незначний обіг окремих стабільних токенів. В Італії поки не було суттєвого інтересу до їх емісії серед регульованих гравців», — заявив Панетта.
Він також звернув увагу, що європейські інвестори залишаються вразливими до ризиків, які походять від криптоплатформ з інших юрисдикцій. Через різні підходи до регулювання глобальні платформи можуть працювати без належного контролю та прозорості, що створює загрозу для європейських заощаджень.
Панетта підтримав позицію членів правління ЄЦБ, зокрема Пʼєро Чіполлоне, який виступає за впровадження цифрового євро. На думку Чіполлоне, цифрове євро обмежило б можливість іноземних валютних стейблкоїнів стати поширеним засобом обміну в єврозоні. Надмірна залежність від іноземних провайдерів компрометує монетарний суверенітет Європи, зазначив член ЄЦБ у своїй статті.