Федеральна резервна система США створює новий наглядовий підрозділ, який займатиметься “складними” технологічними партнерствами між банками та небанківськими установами, криптовалютною діяльністю та впровадженням технологій блокчейн.
Як зазначається на сайті регулятора, метою “програми нагляду за новими видами діяльності” є сприяння використанню переваг фінансових інновацій при одночасному зниженні ризиків для забезпечення безпеки та надійності банківської системи.
Програма глибоко зануриться у вбудовані та відкриті банківські партнерства, де небанківська установа виступає в ролі постачальника банківських продуктів, використовуючи API, які забезпечують автоматизований доступ до інфраструктури банку.
Такі види діяльності, як зберігання криптоактивів, кредитування під криптозабезпечення, сприяння торгівлі криптоактивами, а також участь у випуску та розповсюдженні токенів стейблкоінів/доларів, також потраплять під пильну увагу наглядового органу.
Банки, які надають традиційні банківські послуги, такі як депозити, платежі та кредитування суб’єктів, пов’язаних з криптоактивами, та фінтех-компаній, можуть додатково очікувати на частіші візити регулятора.
До цього додасться активний нагляд за вивченням або використанням технології розподіленого реєстру для різних випадків використання, таких як випуск доларових токенів і токенізація цінних паперів або інших активів.
Крім того, ФРС надала додаткову інформацію про процес, якого повинен дотримуватися державний банк, перш ніж розпочати певну діяльність, пов’язану з доларовими токенами або стейблкоїнами, включаючи демонстрацію того, що він має відповідні гарантії для безпечного та надійного ведення цієї діяльності.