Інвестиції у фінтех-стартапи Сполучених Штатів та Сполученого Королівства різко скоротилися у 2023 році. Інфляція, підвищення відсоткових ставок, геополітичні проблеми та інші макроекономічні умови мали вплив на оцінку вартості та активність угод.
Як зазначається у дослідженні аналітичної групи Tracxn, загальний обсяг фінансування фінтех-стартапів у США впав на 36% до $18,2 млрд у 2023 році, тоді як на британському ринку падіння було ще більш помітним: місцеві компанії залучили $4,2 млрд — на 63% менше, ніж у 2022 році.
У 2023 році фінтех-індустрія США, попри те, що є найбільш фінансованою у світі, зазнала значного спаду інвестицій. Ця тенденція була підкреслена значним зменшенням кількості великих раундів фінансування: лише 19 раундів перевищили $100 млн, порівняно з 70 раундами торік.
Наперекір цьому, на американському ринку все ж таки з’явилося чотири нових “єдинороги” та відбулося 172 поглинання, хоча це й менше, ніж у попередні роки. Сан-Франциско залишився епіцентром фінтех-фінансування, лідируючи за обсягом інвестицій у масштабах міста. Зокрема, сегменти платежів, інвестиційних технологій, а також технологій у сфері фінансів та бухгалтерського обліку стали лідерами, попри загальний спад фінансування.
Фінтех-сектор Сполученого Королівства зазнав спаду, посівши друге місце у світі за обсягом фінансування фінтеху у 2023 році. Це скорочення відображає ширші макроекономічні проблеми, що впливають на довіру інвесторів, такі як зростання процентних ставок та інфляція.
Британський фінтех-ландшафт, особливо в Лондоні, залишається динамічним, хоча і зі зменшеним фінансуванням. На додаток британська фінтех-екосистема представила двох нових єдинорогів, а Лондон продовжує домінувати на фінтех-інвестиційній сцені країни.
Зниження обсягів фінансування фінтех-стартапів у двох найбільших економіках продовжує несприятливу тенденцію, що спостерігалася роком раніше. Глобальне фінансування фінтеху скоротилося на 30% у 2022 році, фінтех-компанії в цей період почувалися значно гірше, ніж фінансові чи технологічні фірми.
Ця тенденція підкреслює вплив глобального економічного тиску. Хоча спад у фінтех-секторі США був менш різким, обидва ринки зазнали значного скорочення обсягів фінансування. Водночас поява нових “єдинорогів” і стійкий інтерес до конкретних сегментів, таких як платіжні технології, свідчать про стійкість і потенційні можливості для зростання.