ІТ-компанія “EPAM Україна” не планує переводити співробітників на гіг-контракти через недосконалість законодавства і неможливість бронювання від мобілізації таких спеціалістів. Коли ці питання будуть розв’язані, там припускають перехід співробітників на таку форму співпраці.
Як зазначив Степан Мітіш, керівник ЕРАМ Ukraine в інтервʼю виданню Speka, недосконалість законодавчої бази полягає у відсутності повної визначеності щодо видів винагороди, до якої можна застосовувати порогову ставку 5%. Друга більш вагома причина – це неможливість бронювання тих спеціалістів, які співпрацюють з компанією за гіг-контрактами.
За словами Мітіша, компанія вичікує, поки законодавство не зміниться таким чином, що гіг-контрактерів можна буде бронювати. Коли розвʼяжуться це питання та проблема з недосконалістю податкового законодавства, у компанії будуть планувати роботу з гіг-контрактами.
Мітіш також відзначив позитивну динаміку переходу спеціалістів на трудові договори. Компанія приєдналася до “Дія.City” понад рік тому, і що вже тисячі людей перейшли на трудові відносини з ФОП. Він також зазначив, що одним із драйверів переходу була можливість бронювати ключових спеціалістів.
Спеціальний податковий режим для ІТ-бізнесу “Дія.City” працює в Україні з початку лютого 2022 року.
Компанії-резиденти режиму платять 5%-й податок на доходи фізосіб, мінімальний ЄСВ, військовий збір 1,5% і на вибір 18%-й податок на прибуток або податок на виведений капітал 9%. Резидентство у “Дія.City” є одним із критеріїв для отримання бронювання від мобілізації для ключових співробітників технобізнесу.
Також “Дія.City” передбачає альтернативну форму найняття – співпрацю за гіг-контрактами. Ця форма працевлаштування надає перевагу проєктній або тимчасовій основі замість постійної роботи в одній компанії. На відміну від ФОП цей інструмент зберігає переваги гнучкості цивільноправових відносин, виключає ризик перекваліфікації відносин у трудові та передбачає соціальні гарантії гіг-спеціалісту.