Емітенти стейблкоїнів, резерви яких складаються з деривативів або облігацій з покриттям, отримають додаткове регулювання, що випливає із проекту нових правил Європейського банківського управління (EBA), регуляторного агентства Європейського Союзу.
Як зазначає CoinDesk, документ передбачає підвищені вимоги до капіталу таких фірм у разі визнання “значними” токенів, що емітуються ними. Нагляд за такими організаціями буде частково чи повністю покладено на EBA.
Будь-які стейблкоїни, які вважаються надмірно пов’язаними з фінансовою системою, стикатимуться з додатковими вимогами до капіталу та централізованим наглядом з боку ЄС.
У документі йдеться, що фінансові проблеми в одного емітента можуть суттєво збільшити ймовірність виникнення проблем в інших емітентів криптоактивів або інших фінансових установ, враховуючи мережу їхніх договірних зобов’язань.
Також EBA встановило низку попередніх критеріїв для віднесення стейблкоїнів до категорії “значних”. Враховуватимуться частка активів, випущених регульованими фінансовими інститутами, крім депозитів, частка ринку у транскордонних платежах, кількість користувачів та ринкова капіталізація.
Згідно з європейським регулюванням ринків у сфері криптоактивів (MiCA), емітенти подібних активів будуть зобов’язані проводити стрес-тести та покривати 3% резервів власним капіталом, а для інших установ цей параметр становить 2%.
Нещодавно посадовці ЄС підписали законопроект про регулювання ринків у сфері криптоактивів (MiCA) після остаточного затвердження міністрами фінансів.
У квітні ЄС офіційно прийняв MiCA, висловивши надію, що їх правила стануть “глобальним установником стандартів” і магнітом для бізнесу цифрових активів. У травні Рада міністрів ЄС одноголосно схвалила MiCA, а у червні європейські чиновники підписали MiCA.
Положення зосереджено на централізованих точках криптоіндустрії та забезпечує ясність щодо сфери застосування та визначень крипторегулювання. Фірма, яка має ліцензію в одній державі з ЄС, отримує доступ до всього ринку ЄС.