Європейський Союз запровадив нову Директиву про звітність щодо корпоративної стійкості (CSRD), яка вимагає від компаній проводити оцінку “подвійної сутності” (double materiality). Це означає, що компанії мають враховувати як фінансові впливи, так і соціальні наслідки своєї діяльності на довкілля.
Як зазначає FinTech Global, за словами Торольфа Хамма, старшого директора з кліматичної практики WTW, директива застосовуватиметься до приблизно 40 000 компаній по всьому світу, включаючи багато фірм за межами ЄС. Хамм також зазначив, що компанії все частіше звертають увагу на вимірювання впливу на біорізноманіття, пропонуючи починати з визначення регіонів з високою цілісністю біорізноманіття як базового рівня для оцінки впливу на довкілля.
Впровадження оцінки подвійної суттєвості має змінити підхід до фінансової звітності, зробивши екологічні аспекти невіднятною частиною фінансових звітів для тисяч компаній у всьому світі.
Згідно з даними Carbon Tracker, наразі лише 37% найбільших компаній-забруднювачів світу повідомляють про кліматичні фінансові ризики у своїх фінансових звітах. Опитування, проведене WTW у червні, показало, що близько 19% компаній вже почали проводити таку оцінку.
Директива набула чинності 5 січня 2023 року. Перша група компаній, на яку поширюються нові правила, повинна почати звітування у 2025 році за фінансовий рік 2024.