Інституційні інвестори за межами США тепер зможуть отримати доступ до спотової торгівлі біткоїном і ефіром на міжнародній біржі від Coinbase, нові пари запустять зі стейблкоїном USDC. До цього міжнародні користувачі могли торгувати тільки криптовалютними деривативами.
Як зазначає Bloomberg, найближчими місяцями криптобіржа планує розширити спотову торгівлю на роздрібних клієнтів. Крім того, на платформі також з’явиться ширший список цифрових активів.
“Дуже важливо, щоб торгівля спотами та деривативами йшла пліч-о-пліч. Вони допомагають один одному і забезпечують глибокий і ліквідний ринок. Це частина агресивної й дуже цікавої дорожньої карти”, – зазначив Грег Тусар, голова відділу інституційних продуктів Coinbase.
Американська криптобіржа запустила міжнародного конкурента Binance на початку травня цього року. Тоді представники одразу зазначили, що нова версія не буде доступна клієнтам зі США. Усі торгові операції Coinbase вирішила проводити в USDC.
З моменту запуску інтернаціонального підрозділу криптоплатформа розгорнула торгівлю безстроковими ф’ючерсами для неамериканських інститутів і деяких роздрібних клієнтів. На момент третього кварталу Coinbase підключила понад 100 установ “з об’ємом торгів безстроковими ф’ючерсами на суму в $10 млрд”.
Розширення на міжнародній арені багато в чому підстьобнуто тривалою боротьбою з регуляторами. Спочатку Coinbase була змушена заплатити штраф у розмірі $50 млн і заплатити таку ж суму за поліпшення системи “знай свого клієнта”, чого зажадав Департамент фінансових послуг Нью-Йорка (DFS).
У червні позов проти криптобіржі подала Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC). Регулятор стверджує, що торговий майданчик ніколи не реєструвався як брокер, біржа цінних паперів або клірингове агентство. За словами SEC, Coinbase також торгувала незареєстрованими цінними паперами — токенами, включно з Solana (SOL), Cardano (ADA) і Polygon (MATIC).
Наприкінці листопада глава криптобіржі Брайан Армстронг розкритикував американських регуляторів. Він розповів, що за останній рік представники платформи зустрічалися з SEC майже 30 разів, однак нічого прояснити так і не вийшло. Крім того, гендиректор також звинуватив SEC і Комісію з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) за розпалювання територіальної війни. Він зазначив, що регулятори ніяк не можуть домовитися, хто саме регулюватиме криптоіндустрію.