Відтепер чат-бот на базі штучного інтелекту ChatGPT, створений компанією OpenAI, доступний і в Україні. Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Україну нарешті вилучили зі списку країн, в яких заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих територіях.
ChatGPT – унікальний продукт. Частина провідних технологічних компаній світу прагне вбудувати його у свої продукти, а інша частина – створити гідного конкурента. Всього за два місяці після запуску кількість щомісячних активних користувачів ChatGPT досягла 100 мільйонів – це робить його найбільш швидко зростаючим додатком в історії. Для порівняння: TikTok знадобилося близько дев’яти місяців після глобального запуску, щоб охопити 100 мільйонів користувачів, а Instagram – 2,5 роки.
Чат-бот від OpenAI генерує контент на різноманітні теми, підтримує безліч мов, здатен написати пісню, книгу і програмний код, а представники окремих професій починають хвилюватися, що ChatGPT може відібрати їхню роботу в найближчій перспективі.
Протягом перших двох днів після отримання доступу до ChatGPT українці просили штучний інтелект написати про них вірш, передбачити майбутнє, запитували рецепти та рекомендації книг.
Міністр юстиції Денис Малюська попросив ChatGPT написати законопроєкт про легалізацію проституції в Україні. “Написало за 30 секунд. Підзорюю, що мін’юст чекають скорочення вже з понеділка”, – жартує міністр.

Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, в свою чергу, попросив ChatGPT поділитися ідеями щодо розвитку системи соціальної підтримки в Україні, а також запитав, чи потрібна для цього діджиталізація. Ось такою була відповідь чат-бота:

Як зареєструватися в ChatGPT
Якщо ви хочете користуватися ChatGPT, необхідно зареєструватися на сайті OpenAI. Реєстрація проста і швидка.
- Перейдіть на сайт chat.openai.com
- Створіть акаунт (“Sign up”). Для цього введіть адресу електронної пошти і пароль.
- Підтвердьте електронну пошту, натиснувши на посилання у листі, який надійде від OpenAI.
- Введіть своє ім’я та прізвище, номер телефону (на нього надійде код перевірки).
- Після того, як ви успішно зареєструвалися на сайті OpenAI, ви можете отримати доступ до ChatGPT та інших інструментів для обробки мовлення.
Як користуватися ChatGPT
Коротеньку інструкцію про те, як користуватися популярним чат-ботом, виклав у своєму фейсбуці Тимофій Милованов, колишній очільник міністерства економіки і президент Київської школи економіки (KSE). За його словами, відповіді чат-бота залежать від того, які будуть запитання: “Якщо сильні, то і відповіді будуть цікаві. Якщо слабкі, то і у відповідь буде вода”, – пише Милованов.
Також президент KSE зазначив, що чат-бот добре розуміється на структурі, але не на контенті. “Більшість людей починають його використовувати як Гугл. Але тут він працює погано. Зате він дуже добре вміє структурувати текст, пропонувати фреймворки, або використовувати фреймворки, які ви йому даєте. Наприклад, його можна попросити написати структуру резюме або стратегічного плану розвитку для ради директорів”.
За словами Милованова, ChatGPT можна сприймати як асистента, який прискорює вашу роботу. “Але він не може придумати кінцевий продукт. За це відповідаєте ви”, – підкреслив ексміністр. До слова, Київська школа економіки відкриває власну лабораторію для роботи з OpenAI, а також анонсує серію воркшопів та майстер-класів із підвищення особистої продуктивності за допомогою ChatGPT.
Вас також зацікавить – ChatGPT: тимчасовий хайп чи революційна технологія? Що думає український фінтех