Частка жінок на керівних посадах у великих компаніях світу досягла 8% у 2025 році, що демонструє помірне зростання порівняно з 5% у 2019 році. Такі дані оприлюднила консалтингова компанія Heidrick & Struggles у своєму глобальному дослідженні, що охопило понад 1200 генеральних директорів з 27 країн.
Найвищі показники представництва жінок на позиціях СЕО зафіксовано в Сингапурі, Австралії, Новій Зеландії та Португалії, передає AIN. Дослідження також розкриває цікаві закономірності щодо керівників великого бізнесу:
- 65% СЕО мають ступінь магістра або вищий рівень освіти;
- середній вік призначення на керівну посаду становить 50 років;
- середній термін перебування на посаді – 7 років.
Більшість компаній (63%) обирають керівників з-поміж внутрішніх кандидатів. При цьому північноамериканські СЕО виявилися найстаршими за віком як на момент призначення, так і зараз, і мають найдовший середній термін перебування на посаді.
Однак на тлі повільного зростання кількості жінок-керівників виникають нові загрози для жіночої зайнятості. За даними Міжнародної організації праці (МОП) при ООН, робочі місця, які традиційно займають жінки, опинилися під більшим ризиком через впровадження штучного інтелекту, ніж ті, на яких працюють чоловіки. Особливо це стосується країн з високим рівнем доходу.
Згідно з дослідженням МОП, 9,6% “жіночих” робочих місць зазнають суттєвих змін через розвиток ШІ, тоді як для “чоловічих” професій цей показник становить лише 3,5%. Найбільше під загрозою опинилися адміністративні посади, а також професії у сфері медіа, розробки програмного забезпечення та фінансів – галузях, де генеративний ШІ активно розвивається і переймає на себе значну частину функцій.