Віталік Бутерін, співзасновник блокчейну Ethereum, другого за ринковими обсягами, опублікував критику диспропорційного регулювання криптовалют, підкреслюючи ситуації, коли непрозорі проєкти процвітають, а продумані та ретельно організовані проєкти стикаються з більш жорсткою перевіркою.
Як зазначається у його відповіді учаснику організації Ethereum Foundation під псевдонімом Jason на майданчику Warpcast, нинішня регуляторна система створює ситуацію, коли проєкти без чіткої стратегії отримують більше свободи, ніж ті, що пропонують прозорі плани та гарантії для користувачів.
Наприклад, монети-меми, такі як Dogecoin, яким часто бракує чіткої ціннісної пропозиції, здається, легше орієнтуються в регуляторному середовищі. І навпаки, більш усталені проєкти, такі як Ethereum, Cardano і XRP, які пропонують своїм користувачам детальні плани та обіцянки, часто стикаються з регуляторними перешкодами.
Відзначаючи проблемний розрив у стимулах, створений таким регуляторним підходом, він припустив, що це шкідливо для криптопростору в цілому. Він назвав цю ситуацію “анархо-тиранією” у сфері криптовалютного регулювання.
Засновник Ethereum закликає до добросовісної взаємодії між регуляторами та криптоіндустрією. Він вважає, що така співпраця необхідна для створення більш збалансованої та продуктивної регуляторної бази. Такий підхід, на думку Бутеріна, заохочуватиме інновації, водночас гарантуючи, що інвестори будуть захищені та добре поінформовані про проєкти, які вони підтримують.
Раніше Бутерін запропонував три рекомендації для розв’язання проблеми “марних” криптовалютних продуктів: обмеження кредитного плеча, вимога аудитів і прозорості, а також впровадження тестів на знання для користувачів.