13 червня суддя Високого суду Лондона вирішив юридичну суперечку між компанією J.P. Morgan Chase & Co. і Харісом Каронісом, засновником і генеральним директором грецької фінтех-компанії Viva Wallet. Вирішення конфлікту відкриває можливість продажу Viva Wallet, що є важливою віхою для J.P. Morgan в його стратегії інвестування у швидкозростаючі фінтех-компанії.
Як зазначає Financial Times, J.P. Morgan інвестував понад $800 млн у Viva Wallet два роки тому, придбавши 48,5% акцій компанії. Розбіжності між J.P. Morgan і Каронісом призвели до судових позовів, поданих один проти одного в лютому. Кароніс стверджував, що банківський гігант намагався знизити оцінку Viva Wallet, а в J.P. Morgan стверджували, що Кароніс вжив заходів, щоб обмежити або обійти його права як інвестора.
Вердикт суду прийняв елементи аргументів обох сторін, внісши ясність щодо оцінки Viva Wallet і його потенціалу для експансії на нові ринки.
J.P. Morgan висловили своє задоволення рішенням суду, заявивши, що воно є кроком до справедливої та прозорої оцінки, що може прискорити продаж Viva до того, як ринок злиттів і поглинань у сфері фінтех ще більше пом’якшиться. Кароніс також висловив своє захоплення рішенням, заявивши, що воно дозволяє правильно оцінити вартість Viva Wallet, виходячи з її стратегії зростання в США, що відображає її справедливу ринкову вартість.
Viva Wallet, заснована у 2000 році, стала однією з найбільших фінтех-компаній у Південній Європі, пропонуючи платіжні послуги у 24 країнах. У 2020 році вона отримала банківську ліцензію після придбання грецького цифрового банку Praxia.
Це не перший випадок, коли J.P. Morgan стикається з проблемами із засновниками бізнесів, в які він інвестував. З 2021 року банк інвестував мільярди у понад 40 фінтех-компаній. Минулого року J.P. Morgan подав до суду на Чарлі Джевіса, засновника Frank, платформи студентського фінансування, яку банк придбав за $175 млн у 2021 році, через звинувачення у завищенні кількості користувачів.