Центральний банк та Національна валютна рада Бразилії оголосили про нові правила для платежів для екосистеми Open Finance і бразильської системи миттєвих платежів Pix. Зміни спрямовані на розширення можливостей для споживачів, включаючи доступ до дешевших кредитів, спрощення процесу переведення зарплати та кредитів між банками, економію на овердрафті та кращі інвестиційні можливості.
Як зазначається у релізі регулятора, нові правила спрямовані на спрощення процесу ініціювання платежів через Pix, включаючи можливість безконтактних платежів. Нові правила дозволять здійснювати платежі Pix через цифрові гаманці без необхідності доступу до застосунку фінансової установи.
Регулятори розширили коло фінансових установ, які зобов’язані брати участь у системі Open Finance, зокрема включено установи з понад 5 мільйонами клієнтів та ті, що спеціалізуються на інвестиціях та валютних операціях. Водночас участь у фазі ініціювання платежів стане необов’язковою для установ з менш ніж 500 клієнтами.
Також затверджено остаточну структуру управління Open Finance, яка матиме власну юридичну особу та організаційну структуру. Нова структура управління включатиме двох незалежних членів ради та представників від дев’яти галузевих асоціацій.
Центральний банк Бразилії прогнозує, що Open Finance сприятиме створенню супердодатків, які об’єднають різні фінансові послуги в одному інтерфейсі. Прогнозується, що зміни охоплять 95% користувачів національної фінансової системи.
Система миттєвих платежів Pix була запушена наприкінці 2020 року, вона налічує понад 160 млн користувачів. Тестування функціоналу безконтактної оплати через Pix заплановано на 14 листопада 2024 року, а офіційний запуск — на кінець лютого 2025 року. Нині також обговорюється її вихід на міжнародний ринок.
Бразильська система Open Finance є розширеною версією системи відкритого банкінгу, яка дозволяє клієнтам ділитися своєю фінансовою інформацією між різними установами, авторизованими центральним банком. Центральний банк визначає основні правила та контролює впровадження системи, а технічні стандарти розробляються учасниками ринку.