Криптовалютна біржа Binance оголосила про свій вступ до міжнародного альянсу Global Travel Rule, метою якого є боротьба з фінансовими злочинами. Ця участь дасть змогу Binance активно співпрацювати з регуляторами, правоохоронними органами та іншими учасниками індустрії для створення прозорішої екосистеми криптовалют.
Як зазначається у релізі криптобіржі, цей крок спрямований на те, щоб Binance відповідали 16 рекомендації Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) – вимозі до звітності, також відомій як “правило поїздок” або Travel Rule, яка вже застосовується в різних країнах і має стати універсальним стандартом протягом найближчих років.
Binance зазначає, що регульоване середовище надзвичайно важливе для захисту користувачів, підвищення довіри до криптогалузі та стимулювання її широкого впровадження. Альянс GTR надає безпечне безшовне середовище для дотримання міжнародного стандарту. Так, організація пропонує єдину платформу з глобальним охопленням, яка забезпечує сумісність різних криптобірж при одночасному забезпеченні надійного механізму захисту даних клієнтів.
У рамках рішення компанії-учасниці GTR отримують повний контроль над своїми ключами дешифрування і гарантують перевірку транзакцій, застосовуючи шифрування Keccak256 до всієї ідентифікаційної інформації. Такий метод перетворює конфіденційні призначені для користувача дані на незворотні унікальні ідентифікатори, виключаючи можливість зберігання таких даних у вигляді відкритого тексту. Передача такої хешованої інформації здійснюється з використанням технології mutual transport layer security (mTLS) з нульовим розголошенням даних.
Повний список учасників альянсу наразі невідомий. На офіційному сайті альянсу вказані лише Binance і CODE, група, утворена корейськими криптовалютними біржами Bithumb, Coinone і Korbit.
У GTR стверджують, що отримують відповідну інформацію як про відправника, так і про одержувача, як тільки буде зроблено запит на транзакцію, сума якої перевищує певний встановлений поріг. Альянс не вказує цей поріг, зазначаючи, що різні юрисдикції мають різні порогові суми. Наприклад, FATF пропонує $1,000 як відправну точку, але окремі країни можуть гнучко встановлювати власні порогові суми.