На конференції з відновлення України, що проходить цими днями у швейцарському Лугано, виступив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. На ній він представив програму Digital for Freedom, що має стати основою повоєнної цифровізації країни, пише SPEKA.
Згідно цього плану, до 2030 року в Україні відбудуться суттєві зміни в галузі інформаційних технологій, що дозволить країні впровадити ряд проєктів, а також стати однією з провідних цифрових держав світу. Зокрема:
- Україна буде найзручнішою країною з огляду на доступ до державних сервісів.
- Матиме перше місце в світі за кількістю стартапів на душу населення.
- Країна повністю відмовиться від паперових грошей і матиме власну електронну валюту.
- Суди управлятимуться штучним інтелектом.
- Працюватиме найшвидша, повністю цифровізована митниця у світі. Завдяки цьому вона розмитнюватиме автівку за три кліки, що виключає можливість корупції.
- Функціонуватиме єдина державна платформа для дистанційної освіти.
- Також працюватиме єдина державна система телемедицини E-health для українських військових та всіх громадян.
- Буде створена найефективніша система кіберзахисту в світі. Кожне виробництво матиме систему захисту від повітряних загроз. Україну захищатиме «Залізний купол».
- Увесь держапарат буде у смартфоні, а всі держпослуги можна буде отримати у «Дії». Також там зберігатимуться усі документи громадянина.
- Працюватиме державна програма смартфонізації літніх людей.
Федоров зазначив, що для втілення у життя цих амбітних планів Україні знадобиться підтримка світових лідерів, донорів та технологічних корпорацій. Він запропонував учасникам конференції три шляхи допомоги Україні: узяти шефство над одним із 10 перелічених у презентації проєктів, зробити фінансовий внесок через платформу United 24 або надати технологічні ресурси провідних IT-компаній світу.
Окрім презентації Digital for Freedom, Федоров розповів і про поточний стан справ в Україні. Зокрема, за його словами партнери передали Україні понад 12 тис. терміналів Starlink, а кількість активних користувачів цієї системи вже перевищує 150 тис. чоловік. Міністр також розповів про програми допомоги вимушеним переселенцям та постраждалим від війни «єПідтримка», а також додаток «єВорог», що допомагає громадянам повідомляти про ворожу військову техніку та переміщення окупантів. Також за словами Федорова, ІТ-армія України нараховує понад 300 тис. учасників, які щодня атакують більш ніж 200 ворожих ресурсів.