Комітет з фінансової політики Банку Англії висловив занепокоєння щодо потенційних ризиків для фінансової стабільності, пов’язаних із впровадженням штучного інтелекту в торгову та інвестиційну діяльність. Регулятор закликає до пильного нагляду за цими процесами.
Про це пише Finextra. На тлі багатомільярдних інвестицій фінансових установ у технології ШІ, регуляторні органи прагнуть знайти баланс між підтримкою інновацій та управлінням можливими ризиками. Комітет з фінансової політики виділив кілька ключових ризиків, що викликають занепокоєння.
Серед них – можливість неправильної оцінки або інтерпретації фінансових ризиків компаній через невідомі недоліки в даних чи моделях ШІ. Також існує небезпека, що широке використання обмеженої кількості відкритих або вендорських моделей може призвести до корельованих позицій різних учасників ринку, які діятимуть однаково під час кризи, посилюючи шокові ефекти.
Комітет підкреслив ризик залежності від невеликої кількості постачальників технологій ШІ, що може створити системні проблеми в разі збоїв. “Наприклад, якщо клієнтські функції стануть сильно залежними від моделей ШІ, наданих постачальниками, широкомасштабний збій однієї чи кількох ключових моделей може залишити багато фірм нездатними надавати життєво важливі послуги, такі як термінові платежі”, – зазначають у регуляторі.
Нагадаємо – у грудні Банк Англії назвав небанківські установи головним ризиком для фінансової стабільності. Заступник голови Банку Англії зазначив, що відсутність фінансової нестабільності, яка спостерігається у 2024 році, не означає, що тривалої стабільності досягнуто.