Європейська Асоціація електронних грошей, до складу якої входять такі великі фінтех-гравці, як Revolut і PayPal, звернулася до регуляторів ЄС з проханням встановити для всіх країн-учасниць максимально можливий перехідний період під час впровадження регулювання MiCA. Криптокомпанії сподіваються уніфікувати вимоги в усіх країнах, коли наразі країни нібито самостійно вирішують тривалість перехідного періоду.
Як зазначає Independent, в асоціації стверджують, що нові правила можуть бути складнішими та дорожчими для впровадження, особливо для невеликих та більш унікальних гравців у галузі. Вони також побоюються, що правила придушать інновації та конкуренцію в криптопросторі.
MiCA має на меті стандартизувати ліцензування та регулювання криптовалютних компаній в Європі, запровадивши більш суворі вимоги щодо протидії відмиванню коштів. У зв’язку з цим максимальний термін після набуття MiCA чинності, протягом якого фінтех-компанії зможуть продовжувати свою діяльність, становить 18 місяців.
Однак і цей термін, ймовірно, може бути скорочено на розсуд окремих країн. Саме цим і обумовлений запит компаній. Revolut, PayPal та інші компанії з асоціації хотіли б, щоб усі країни-члени ЄС прийняли рішення щодо максимального часу перехідного періоду, а саме встановити його для всіх на рівні 18 місяців.
За даними видання, Ірландія вже заявила, що саме збереже повні 18 місяців перехідного періоду. За цей час криптокомпанії та регулятор мають встигнути підготуватися до дотримання і впровадження нового режиму. Наразі в країні відкрито офіси великих криптокомпаній, включно з Gemini, Coinbase і Binance, яким знадобляться дозволи регулювальних органів у рамках MiCA.
У квітні ЄС офіційно прийняв MiCA, висловивши надію, що їх правила стануть “глобальним установником стандартів” і магнітом для бізнесу цифрових активів. У травні Рада міністрів ЄС одноголосно схвалила MiCA, а у червні європейські чиновники підписали MiCA.
Положення зосереджено на централізованих точках криптоіндустрії та забезпечує ясність щодо сфери застосування та визначень крипторегулювання. Фірма, яка має ліцензію в одній державі з ЄС, отримує доступ до всього ринку ЄС.