Японська комісія з добросовісної торгівлі (JFTC) видала припис компанії Google, вимагаючи припинити нечесні торгові практики щодо пошукових сервісів на пристроях з Android. Регулятор встановив, що американський технологічний гігант порушив антимонопольне законодавство Японії.
Про це пише CNBC. За даними Комісії, Google змушував виробників Android-пристроїв встановлювати та виділяти свої власні пошукові додатки та сервіси через ліцензійні угоди. Хоча Google розробляє операційну систему Android, окремі виробники, такі як Samsung і Lenovo, потребують ліцензії для встановлення Google-додатків на свої пристрої. JFTC заявила, що станом на грудень 2024 року діяло щонайменше шість таких угод з виробниками Android.
Регулятор також встановив, що компанія забороняла виробникам встановлювати конкуруючі пошукові сервіси як умову моделі розподілу рекламних доходів. Згідно з японським антимонопольним законодавством, підприємствам заборонено здійснювати торгівлю на обмежувальних умовах, які несправедливо перешкоджають діловій активності партнерів.
JFTC закликає Google не вимагати встановлення та виділення власних сервісів на смартфонах і пом’якшити обмежувальні умови для розподілу рекламних доходів. Компанія також повинна призначити незалежну третю сторону, яка звітуватиме перед JFTC про дотримання припису протягом наступних п’яти років.
Нагадаємо – Міністерство юстиції США (DOJ) продовжує антимонопольну справу проти Google, вимагаючи продажу браузера Chrome та обмеження впливу Android для відновлення конкуренції на ринку пошуку. Судові слухання щодо запропонованих заходів призначені на квітень 2025 року, з очікуваним рішенням до серпня. Google оскаржує ці пропозиції, стверджуючи, що вони шкодять споживачам і національній безпеці.