Високопосадовці з правоохоронних органів США заявили, що місцеві наркоторговці надавали особливу перевагу банкоматам Citigroup при відмиванні грошей. Злочинці вважали, що контроль в американській установі менш суворий, ніж в інших банках.
Як зазначає Financial Times, в обвинувальному висновку американських прокурорів фігурують двоє осіб з Каліфорнії. Стверджується, що вони співпрацювали з картелем Сіналоа (мексиканська злочинна організація, що займається наркоторгівлею, відмиванням грошей і торгівлею людьми) і поклали десятки тисяч доларів у банкомати Citi, відмиваючи таким чином гроші.
Підозрювані щонайменше тричі в січні 2021 року поклали в банкомати приблизно $36 000 нелегальної готівки. Розбивши цю суму на десятки менших депозитів, як стверджують прокурори, вони залишилися нижче порогу в $10 000, при якому банки зобов’язані повідомляти про операції з готівкою в Міністерство фінансів США. Пізніше вони знову зняли гроші.
Чиновники Адміністрації з боротьби з наркотиками (DEA) заявили, що дует, який, як стверджується, був частиною великої злочинної мережі, що відмила в США щонайменше $50 млн доходів від продажу фентанілу та метамфетаміну, перевірив кілька банків, перш ніж зупинити свій вибір на Citi.
Обидва обвинувачені не визнали себе винними.
Хоча вимог щодо звітування про окремі транзакції не було, на думку правоохоронних органів, банк мав би викликати підозру через велику кількість депозитів.
У Citi відмовилися коментувати конкретний випадок. Установа послалася, серед іншого, на вимоги конфіденційності. Однак у банку підкреслили, що мають “надійну політику боротьби з відмиванням грошей” і інформують владу у разі виникнення підозр.