Аналітики Волл-стріт критикують новий податковий законопроєкт, ухвалений Палатою представників США. Документ передбачає прогресивний податок до 20% на пасивні доходи іноземних інвесторів, зокрема дивіденди, роялті та деякі інші виплати.
Про це пише Reuters. Нові правила можуть зменшити інтерес до американських активів серед іноземців. У першу чергу це стосується інвесторів з країн, які Сполучені Штати вважають податковими порушниками або тими, що застосовують дискримінаційні податкові практики.
На думку фінансистів, законопроєкт може спричинити зниження попиту на казначейські облігації США. США значною мірою покладаються на іноземний капітал для фінансування свого державного боргу. Будь-які дії, що можуть відлякати інвесторів, становлять потенційну загрозу для фінансової стабільності.
За словами аналітиків Волл-стріт, світові інвестори вже почали ставити під сумнів здатність ринків США стабільно випереджати інші фінансові майданчики. Зростаючий фіскальний дефіцит та агресивна торговельна політика підривають довіру до американської економічної моделі.
Зауважимо – заможні клієнти швейцарського банку UBS Group AG поступово переміщують свої інвестиції з активів у доларах США на користь золота, криптовалют та китайського ринку. Основною причиною такої зміни інвестиційних уподобань стало загострення торговельних відносин між США та Китаєм. Клієнти банку, чиї портфелі традиційно були орієнтованими на США, тепер активно диверсифікують свої вкладення.