Згідно з даними Федеральної торгової комісії США (FTC), шахрайські схеми, в яких зловмисники видавали себе за представників бізнесу та державних органів, коштували американцям $2,95 мільярда минулого року. Про це пише Finextra.
Значні втрати відбулися попри те, що з квітня минулого року набуло чинності “Правило проти імітації державних та бізнес-структур”, спрямоване на боротьбу з цією проблемою. Згідно з цим правилом, незаконним є “суттєво та неправдиво видавати себе” за державну установу, бізнес-структуру або їхніх представників. Порушникам загрожує штраф до $53 088 та зобов’язання відшкодувати кошти потерпілим.
На сьогодні FTC вже вжила правових заходів проти п’яти компаній, включаючи дві схеми з полегшення студентських кредитів та одну групу, що займалася стягненням неіснуючих боргів. Крім того, комісія закрила 13 вебсайтів, які імітували її офіційний ресурс.
“Мільярди доларів, які американські споживачі втрачають через дії шахраїв-імітаторів, вражають”, — зазначає Кріс Муфарріге, директор Бюро захисту прав споживачів. “FTC не вагатиметься застосовувати Правило проти імітації до порушників”.
Нагадаємо – Міністерство фінансів США повідомило про значний успіх у боротьбі з фінансовими злочинами завдяки використанню штучного інтелекту. З початку 2024 року відомство виявило шахрайські операції на суму $1 млрд, що втричі більше порівняно з попереднім роком.