За даними дослідження компанії SoSafe, 87% організацій зазнали кібератак з використанням штучного інтелекту протягом минулого року. Водночас 91% опитаних очікують значного зростання таких загроз у найближчі три роки, але лише 26% впевнені у своїй здатності виявляти ці атаки.
Про це пише Finextra. Звіт, який базується на опитуванні 500 спеціалістів з безпеки та 100 клієнтів SoSafe з 10 країн, виявив тривожну тенденцію: розвиток ШІ дозволяє зловмисникам проводити багатоканальні атаки через електронну пошту, SMS, соціальні мережі та інші платформи. 95% респондентів відзначили помітне збільшення таких атак за останні два роки.
Особливу стурбованість викликають методи маскування походження та намірів атак за допомогою ШІ — це назвали головною проблемою 51% опитаних. 45% стурбовані створенням повністю нових методів атак, а 38% — масштабом і швидкістю автоматизованих кібератак. При цьому 55% організацій ще не впровадили повноцінні засоби контролю ризиків, пов’язаних з внутрішніми ШІ-рішеннями.
“ШІ драматично підвищує складність і персоналізацію кібератак. Хоча організації усвідомлюють загрозу, наші дані показують, що бізнес не впевнений у своїй здатності виявляти такі атаки та реагувати на них”, — зазначає директор з безпеки SoSafe Ендрю Роуз. За його словами, прості фішингові листи еволюціонують у “3D-фішинг”, який поєднує голос, відео та текстові елементи для створення просунутих шахрайських схем.
Нагадаємо – у лютому цього року стало відомо, що хакерські угруповання з росії, Китаю та Ірану, підтримувані урядами цих країн, використовують інструменти штучного інтелекту OpenAI у своїх атаках та навчанні. Так північнокорейські та іранські хакери використовують ШІ для створення контенту, який, імовірно, буде використаний у фішингових кампаніях.