Вже 20 учасників ринку станом на 1 травня отримали від Національного банку України нові ліцензії на надання фінансових платіжних послуг. Низка компаній отримала оновлені ліцензії та була включена до Реєстру платіжної інфраструктури відповідно до вимог Закону України “Про платіжні послуги”.
Як зазначає пресслужба НБУ, частка цих фінансових установ на ринку платіжних послуг за обсягом операцій становить понад 80%.
Мова йде про виконання умов оновленого торік закону “Про платіжні послуги”, за яким до 30 квітня учасники фінансового ринку, що мають ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, мали звернутися до НБУ для “переоформлення” їх ліцензії. З 1 травня ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, що були видані НБУ до цієї дати, втратили чинність.
Читайте також: Нові ліцензії на надання платіжних послуг: що змінилося для учасників фінансового ринку з 1 травня
За даними регулятора, серед компаній, що отримали оновлені ліцензії, компанії “Европейська Платіжна Система”, “Кредитор ХХІ”, “ФК МБК”, “Даймонд Пей”, “ФK “Єдиний простір”, Finexpress, “Укрпошта”, “Кепітал Бізнес Групп”, “ФК “Платіжний Центр”, NovaPay, “Українська Платіжна Система”, “ФК “ЕВО”, “ФК Юапей”, “ФК “Фенікс”, “Свіфт Гарант”, “ФК “АП.МІ Фінанс”, “ФК “Елаєнс”, “ФК “Контрактовий дім”, “ФК “Артуа” та “Універсальні Платіжні Рішення”.
Водночас одній компанії — “ФК “Хантер”, було відмовлено у видачі ліцензії на надання фінансових платіжних послуг.
Також регулятор зазначив, що список компаній може бути розширений. НБУ продовжує розгляд пакетів документів, поданих учасниками ринку до 1 травня, в межах процесу переліцензування.