Юридична фірма Manimama проаналізувала податкові системи різних країн та з’ясувала, які з них найбільш лояльні до власників криптовалют. Фахівці виділили сім юрисдикцій, які пропонують пільги учасникам крипторинку.
- Литва: базова ставка оподаткування – 15% корпоративного податку, для малого бізнесу — 0-5%. Податок на приріст капіталу до операцій із криптоактивами не застосовується.
- Німеччина: 15% податку на прибуток і 3,5% податку на торгівлю. Проте оподаткування додатково залежить від ставок муніципальних податків на торгівлю.
- Португалія: пільги для малих та середніх фірм, а також нульова ставка для перших 50 000 євро із загального обсягу оподатковуваного доходу.
- Швейцарія: 8,5% федерального податку та ставки від 11% до 21% кантональних податків.
- Дубай: корпоративний податок – 9%, за умови використання вільної зони – 0%. Також нульова ставка застосовується для перших 375 000 дирхамів ($100 000) із загального обсягу оподатковуваного доходу. Крім того, юрисдикція пропонує власникам компаній податкове резидентство.
- Сингапур: 17% корпоративного податку, а також диференційовані ставки для різних рівнів доходу та податкові пільги для індивідуальних інвесторів.
- Мальта: нульові ставки на доходи до 9100 євро для самотніх та до 12 700 євро для одружених осіб. Податок на приріст капіталу не сплачується із довгострокових доходів від продажу криптовалюти, якщо вона вважається «засобом збереження вартості».
Дослідження прокоментував заступник міністра цифрової трансформації України з питань розвитку ІТ Олександр Борняков. Він зазначив, що Україна також повинна запропонувати стимулююче оподаткування для операцій з криптоактивами. Такий підхід сприятиме розвитку цифрової економіки та покращить інвестиційний клімат в нашій країні.