Європейський Союз розробляє план дій на випадок, якщо Дональд Трамп запровадить нові мита на європейські товари. Серед можливих заходів у відповідь – обмеження діяльності найбільших американських технологічних компаній на європейському ринку.
Про це пише Економічна правда, посилаючись на Financial Times. Для реалізації цього плану ЄС може використати Закон про взаємне визнання (ACI), який діє з 2023 року. Цей механізм дозволяє Брюсселю вводити обмеження на торгівлю послугами у відповідь на торгові бар’єри з боку інших країн. Зокрема, американські компанії можуть втратити захист своїх інтелектуальних прав у Європі, а їхні програми та стрімінгові сервіси можуть бути заблоковані.
Крім того, європейські чиновники розглядають можливість обмеження доступу американських банків, страхових та фінансових компаній до ринку ЄС, а також блокування інвестицій зі США. Однак не всі країни-члени ЄС підтримують ідею розширення торгового конфлікту, побоюючись негативного впливу на економіку в умовах повільного зростання.
4 лютого у Варшаві відбулася зустріч міністрів торгівлі країн ЄС, де обговорювалася загроза американських мит. Більшість учасників підтримала жорстку позицію щодо можливих обмежень з боку США.
Зауважимо – ЄС розпочинає амбітний проєкт OpenEuroLLM для створення власних великих мовних моделей, прагнучи зменшити залежність від американських та китайських технологічних гігантів. Також минулого року провідні європейські пошукові системи німецька Ecosia та французька Qwant оголосили про створення спільного проєкту для розробки власної пошукової інфраструктури. Таким чином компанії прагнуть зменшити залежність від американських технологічних гігантів.