Парламент Європейського Союзу схвалив перший у світі основний набір регулятивних правил для штучного інтелекту. Очікується, що регламент набуде чинності наприкінці законодавчого терміну в травні після проходження остаточної перевірки та отримання схвалення від Європейської ради.
Як зазначає CNBC, ЄС досяг попереднього політичного консенсусу на початку грудня, а потім закон був схвалений на сесії парламенту 13 березня.
Президент Європейського парламенту Роберта Метсола назвала цей акт новаторським, заявивши, що він сприятиме інноваціям, водночас захищаючи основні права. Штучний інтелект, що вже значною мірою увійшов у повсякденне життя користувачів, стає частиною законодавства.
Фахівці з права назвали цей закон важливою віхою для міжнародного регулювання штучного інтелекту, зазначивши, що він може прокласти шлях для інших країн, щоб наслідувати цей приклад.
Опублікований у 2021 році закон ЄС про штучний інтелект поділяє технології на категорії ризику, починаючи від “неприйнятних ризиків”, що призведе до заборони технології, до високого, середнього та низького рівня небезпеки.
Деякі країни ЄС раніше відстоювали саморегулювання через побоювання, що придушення технології може стати перешкодою на шляху Європи до конкуренції з китайськими та американськими компаніями в технологічному секторі. Серед таких країн були Німеччина та Франція, де розташовані багатообіцяючі європейські стартапи ШІ.