Європейська Комісія планує відкликати регуляцію щодо доступу до фінансових даних (FIDA) через активний спротив фінансового сектору та занепокоєння французького уряду.
Як повідомляє POLITICO, регуляцію FIDA буде скасовано протягом найближчих шести місяців, оскільки вона більше не відповідає пріоритетам Комісії. У відповідному документі зазначається, що регулювання може створити “значне навантаження та складність для фінансових гравців”, що суперечить меті ЄС щодо спрощення регулювань.
Законопроєкт, запропонований у червні 2023 року, мав на меті розширити права споживачів, зобов’язавши фінансові установи ділитися даними клієнтів як із самими клієнтами, так і з конкурентами. У грудні 2024 року країни-члени ЄС досягли попередньої згоди щодо законопроєкту, стверджуючи, що кращий обмін даними дозволить фінансовим компаніям пропонувати більш персоналізовані продукти.
Проте представники фінансової галузі рішуче проти регулювання. Шість галузевих асоціацій, що представляють банки, страховиків та керуючих активами, розкритикували Комісію за неналежну оцінку витрат на впровадження регуляції. Особливо гостро проти виступив французький уряд, який у січні 2025 року закликав до “ретельної переоцінки” економічного впливу FIDA.
Традиційні фінансові установи побоювалися, що FIDA непропорційно вигідна технологічним компаніям, надаючи їм легкий доступ до даних про інвестиції та заощадження.