Європейська комісія та Європейське спільне підприємство з високопродуктивних обчислень (EuroHPC JU) взяли на себе зобов’язання відкрити та розширити доступ до суперкомп’ютерних ресурсів ЄС для європейських стартапів, малих та середніх підприємств і широкої спільноти ШІ в рамках Ініціативи ЄС зі створення стартапів у галузі ШІ.
Як зазначається у релізі ЄК, великий конкурс AI Grand Challenge, який стартував цього тижня, заохочує широку участь європейських стартапів з досвідом роботи з великомасштабними моделями штучного інтелекту. Очікується, що переможці випустять розроблені моделі під ліцензією з відкритим вихідним кодом для некомерційного використання або опублікують результати своїх досліджень.
За результатами конкурсу буде відібрано до чотирьох перспективних європейських стартапів у сфері ШІ, які отримають доступ до суперкомп’ютерних потужностей EuroHPC, що сприятиме розвитку великомасштабних моделей ШІ в Європі, а приз у розмірі €1 млн буде розподілено між переможцями.
Доступ до суперкомп’ютерів буде надано етичним і відповідальним стартапам у сфері ШІ, що дозволить їм ефективно навчати свої моделі на європейських суперкомп’ютерах. EuroHPC JU сприятиме розвитку діяльності та послуг на основі високопродуктивних обчислень для сприяння розвитку надійного ШІ в Європі.
Європейські учасники ринку ШІ й високопродуктивних обчислень будуть тісніше співпрацювати для просування проривних інновацій і підвищення конкурентоспроможності європейської промислової екосистеми ШІ. Це прискорить розвиток ШІ й позиціонуватиме Європейський Союз як глобального конкурентного лідера.
Три суперкомп’ютери ЄС – LEONARDO, LUMI та MareNostrum5, є суперкомп’ютерами світового класу завдяки зусиллям EuroHPC JU. З майбутнім розширенням можливостей суперкомп’ютерів консорціуму JUPITER і JULES VERNE, які будуть ще більш потужними в роботі з моделями ШІ, європейські суперкомп’ютерні ресурси відіграватимуть ключову роль у створенні й навчанні великих фундаментальних моделей ШІ.
Держави-учасниці EuroHPC за підтримки ЄК прискорять дослідження, розробку, демонстрацію і розгортання європейської суперкомп’ютерної інфраструктури. Це зобов’язання покликане сприяти досягненню головної мети ЄС — створенню глобальної екосистеми штучного інтелекту, яка заслуговує на довіру і є відповідальною.