Європейська комісія закликала компанію Microsoft надати більше інформації про функції генеративного штучного інтелекту в її пошуковій системі Bing. Чиновники ЄС направили юридично обов’язковий до відповіді запит щодо двох генеративних функцій штучного інтелекту в Bing.
Як зазначається у релізі Єврокомісії, Microsoft має час до 27 травня, щоб надати запитувану інформацію. Невиконання цієї вимоги може призвести до потенційно значних штрафів.
Запит є частиною зусиль Єврокомісії, спрямованих на те, щоб забезпечити дотримання технологічними гігантами закону про цифрові послуги (DSA). Законодавство вимагає від великих операторів онлайн-платформ, таких як Microsoft, відстежувати кілька типів ризиків у своїх послугах та пом’якшувати їх. Це включає ризики, пов’язані з генеративними функціями штучного інтелекту.
У березні ЄС звернувся до Microsoft, Google LLC, Meta Platforms Inc. та кількох інших технологічних компаній з проханням надати інформацію про їхні відповідні функції генеративного ШІ. Мета запитів полягала в тому, щоб допомогти чиновникам визначити, чи дотримуються компанії положень DSA про зменшення ризиків для користувачів.
Другий запит на інформацію, який ЄС надіслав Microsoft нині, був виданий через те, що технологічний гігант не поділився певними “внутрішніми документами та даними” у своїй початковій відповіді.
ЄС може накладати штрафи в розмірі до 1% від річного світового доходу компаній, якщо вони нададуть невірні, неповні або оманливі дані у відповідь на запит про надання інформації. Якщо Microsoft не розкриє дані, які запитують чиновники, до 27 березня, це може призвести до штрафів у розмірі до 1% річного світового доходу компанії, а також до менших періодичних штрафів.
Новий запит на інформацію стосується двох генеративних функцій штучного інтелекту, які Microsoft надає в рамках Bing. Перша — це вбудований чат-бот Copilot, який працює на основі великої мовної моделі OpenAI GPT-4. Інша функція, яку ретельно вивчає ЄС, Image Creator by Designer, дозволяє користувачам створювати зображення за допомогою підказок природною мовою.
ЄС вважає, що ці дві функції могли порушити DSA “щодо конкретних ризиків, пов’язаних з генеративними функціями штучного інтелекту Bing”. Ризики, які визначили чиновники, включають потенціал цих функцій поширювати глибокі фейки та здійснювати “автоматизовані маніпуляції з послугами, які можуть вводити в оману виборців”.
ЄС також стурбований галюцинаціями, відповідями ШІ, які містять неправдиву або оманливу інформацію.
У своїй заяві для TechCrunch компанія Microsoft повідомила, що “повністю співпрацює з Європейською комісією в рамках добровільного запиту на інформацію “і “залишається готовою відповісти на їхні запитання та розповісти більше про наш підхід до цифрової безпеки та дотримання DSA”.