Європейський Союз розглядає можливість запровадження нових обмежень проти американських технологічних гігантів та банків. Такою може бути відповідь ЄС на підготовку Дональда Трампа до введення так званих “взаємних тарифів” на товари всіх торговельних партнерів США.
Як пише Politico, на відміну від попередніх заходів, коли ЄС відповідав на тарифи США на сталь та алюміній еквівалентними зборами на культові американські бренди, тепер Європа готова підвищити ставки. Серед можливих заходів: цифрові податки для технологічних гігантів США, обмеження для банків J.P. Morgan і Bank of America та нові регуляторні вимоги для компаній X, Google та Amazon.
“Ми підходимо до цих переговорів з позиції сили”, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у виступі перед Європарламентом. “Європа тримає багато козирів. Від торгівлі до технологій, до розміру нашого ринку. Але ця сила також ґрунтується на нашій готовності вжити жорстких контрзаходів. Усі інструменти на столі”.
ЄС має особливу перевагу саме в цьому напрямку, оскільки є чистим імпортером послуг зі США, тоді як Америка має профіцит у цій сфері. Брюссель має кілька важелів впливу: посилення правил регулювання технологічних гігантів, оподаткування американських банків, уповільнення видачі ліцензій на ведення бізнесу в ЄС та обмеження доступу американських компаній до європейських державних закупівель.
Нагадаємо – раніше мова йшла про стратегію м’якого регулювання для компаній Apple та Meta, щоб мінімізувати потенційну напруженість у відносинах зі Сполученими Штатами. Регулятори ЄС планували накласти помірні штрафи замість максимально можливих санкцій.