Європейський центральний банк (ЄЦБ) закликав банки з країн єврозони, які продовжують працювати в росії, якнайшвидше піти з російського ринку. На думку регулятора, продовження діяльності в росії несе “величезний репутаційний ризик”.
Як зазначає Reuters, про такий “рідкісний, чітко виражений заклик” ЄЦБ до банків якнайшвидше згорнути свій бізнес у росії на пресконференції виголосив голова Наглядової ради ЄЦБ Андреа Енріа.
“Для банків дуже важливо залишатися зосередженими на подальшому скороченні їхньої схильності до ризиків і в ідеалі — піти з ринку якнайшвидше. Це процес, який ми не лише схвалюємо, а й наполегливо вимагаємо від банків проходити, тому що продовження діяльності в росії пов’язане з величезним репутаційним ризиком”, – заявив Енріа журналістам.
Європейські банки не видають нові кредити, а продати їх російські “дочки” складно через вимоги російської влади, серед яких схвалення президента. Однак робити подальші дії необхідно, підкреслив Енріа.
Цей заклик стосується, зокрема, австрійського Raiffeisen Bank International, італійського UniCredit, а також низки банків, які, попри санкції, заборони та обмеження, продовжують заробляти гроші в росії. Банки стверджують, що вони скорочують обсяги свого бізнесу в росії, але вони відіграють важливу роль для російської економіки, пише Reuters.
На початку січня стало відомо, що російські дочірні банки іноземних фінустанов, зокрема Raiffeisen Bank International, Citibank, Credit Europe Bank та OTP Bank, надають кредитні канікули росіянам, які воюють в Україні.
Після цього Національний банк України закликав банки виконати свої обіцянки та остаточно вийти з ринку країни-агресора.
У березні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни. Підставою стало те, що, окрім того, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну банк продовжив працювати в росії, Raiffeisen ще й офіційно визнав так звані “ДНР” та “ЛНР”.
RBI скоротив ділову активність у рф, хоч і залишається чи не єдиним офіційним грошовим каналом до країни-агресора. У травні банк розпочав відокремлення свого банку в росії.
У травні в список міжнародних спонсорів війни НАЗК додали угорський OTP Bank.