Fintech Insider
    Вхід
    Вийти

    Підписка на новини

    Отримуйте свіжі новини першими

    Останні публікації

    Нарощення кредитування банками та гармонізація з нормами ЄС: НБУ представив Звіт про фінансову стабільність. Що у ньому?

    17 Червня 2025

    За тиждень підприємці отримали пільгових кредитів на 1,6 млрд грн

    17 Червня 2025

    WhatsApp вперше показуватиме рекламу та пропонуватиме платні підписки

    17 Червня 2025
    Facebook Twitter Instagram
    Fintech Insider
    Надіслати статтю Вхід
    • Фінанси
    • Цифрові активи
    • Технології
    • Стартапи
    • Easy FinTech
    • Можливості
      • Анонси
      • Рекомендації
      • Вакансії
    Fintech Insider
    Головна»Вибір редакції»Як інвестиції в ШІ впливають на сталий розвиток компаній: звіт IBM

    Як інвестиції в ШІ впливають на сталий розвиток компаній: звіт IBM

    22 Листопада 2024
    Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp VKontakte Email Telegram
    Поділитись
    Facebook Twitter LinkedIn Email Telegram WhatsApp

    Нещодавно компанія IBM опублікувала свій перший в історії звіт про готовність бізнесу до сталого розвитку станом на 2024 рік. У ньому зазначено, що 88% опитаних бізнес-лідерів планують збільшити інвестиції в ІТ для сталого розвитку протягом наступних 12 місяців. При цьому більше половини респондентів вбачають у цьому можливості для зростання, а не лише для зниження витрат.

    Однак, незважаючи на озвучені думки бізнес-лідерів, пов’язані зі стійким розвитком, звіт показує, що їхні дії не відповідають амбіціям, особливо коли мова йде про технології ШІ.

    Невикористаний потенціал ШІ

    9 із 10 (90%) опитаних керівників компаній погоджуються, що штучний інтелект позитивно вплине на досягнення їхніх цілей сталого розвитку. Однак у звіті зазначається також, що 56% організацій ще не використовують активно ШІ для сталого розвитку. Ця розбіжність виникає через бюджетні обмеження – учасники опитування визначили фінансове планування як головну проблему для інвестування в сталий розвиток. Згідно зі звітом, 48% інвестицій у ІТ для сталого розвитку є «одноразовими», а не фінансуються зі звичайного операційного бюджету.

    Щоб відповідально використовувати потенціал штучного інтелекту, організаціям також необхідно враховувати споживання енергії, яке він потребує. Тенденція до зменшення обсягів споживання енергії спонукає компанії використовувати більш стійкі практики, такі як оптимізація місць обробки даних, інвестиції в енергоефективні процесори та використання технології відкритого коду. Ці стратегії можуть не тільки зменшити вплив штучного інтелекту на навколишнє середовище, але й підвищити операційну ефективність і економічну ефективність.

    Знайти потрібних талантів у галузі штучного інтелекту також є проблемою: згідно зі звітом, укомплектувати досвідченими працівниками в умовах нестачі навичок входить до трійки головних проблем сталого розвитку бізнесу, з якими стикаються лідери.

    Труднощі вимірювання стійкості

    Оскільки організації продовжують впроваджувати стійкі практики та технології в свою діяльність, одне з ключових питань залишається без відповіді: як виміряти стійкість? Опитані лідери здебільшого звертали увагу на ресурсоефективність, згадуючи споживання відновлюваної енергії, загальне споживання енергії та переробку як три найкращі KPI для оцінювання результатів сталого розвитку.

    Звіт також показав, що вимірювання ключових показників ефективності сталого розвитку є однією з основних проблем, з якою стикаються респонденти. 50% бізнес-лідерів зазначили, що їхні дані для вимірювання ключових показників ефективності сталого розвитку є недостатніми, що може зробити процес звітування ще складнішим.

    “Незалежно від того, чи хочуть організації почати свій шлях до сталого розвитку, чи вже мають досвід у цьому питанні, збір і точна класифікація їхніх даних має вирішальне значення для розробки більш стійких практик”, — каже Кендра ДеКейрел, віце-президентка, керівниця відділу ESG і продуктів управління активами в IBM. “Це дослідження показує, що бізнес-лідери розуміють важливість підходу до сталого розвитку, який базується на даних, і готові інвестувати в технології, щоб прискорити цей процес”.

    Більше половини респондентів погоджуються, що звітність і дотримання нормативних вимог є складним завданням для їхньої організації, але лише 29% респондентів назвали підвищення точності звітності однією з трьох головних переваг, які вони найбільше оцінять від впровадження технології ШІ. Такі організації, як Ikano group, наприклад, бачать позитивні результати інвестування в рішення для автоматизації збору та аналізу даних ESG. Їм вдалося захопити та відстежити понад 15 000 типів даних, у свою чергу заощадивши тисячі робочих годин на процесі звітності.

    Розрив у сприйнятті між керівниками та найманим персоналом

    Звіт IBM також виявив значну розбіжність між топменеджерами та їхніми співробітниками, коли мова йде про стратегію сталого розвитку. Керівники С-рівня більш оптимістичні, ніж керівники департаментів, коли йдеться про підвищення стійкості компанії. Дійсно, 67% опитаних керівників вищої ланки вважають зусилля своєї компанії щодо стійкості до зміни клімату суттєвими, порівняно з лише 56% керівників нижчого рівня. Ця невідповідність охоплює й такі теми, як фінансові ризики, ризики фізичної інфраструктури та ризики розриву ланцюга поставок.

    Дійсні рекомендації

    Звіт IBM про стан готовності до сталого розвитку містить ключові рекомендації для бізнес-лідерів та організацій, які прагнуть протистояти викликам сталого розвитку.
    Серед них:

    • Інвестуйте в інструменти штучного інтелекту, які підходять вашій організації. Наприклад, генеративний штучний інтелект може надати інформацію, яка допоможе визначити можливості для зменшення викидів вуглецю та створити сценарії та алгоритми для більш стійких бізнес-практик. Це може надати організаціям інформацію, необхідну для вирішення кліматичних криз і втілення амбіцій сталого розвитку в життя.
    • Скористайтеся даними, щоб зменшити різницю в сприйнятті керівників C-рівня і керівників нижчого рівня. Оскільки проблеми сталого розвитку додаються, організаціям слід збирати дані з усього свого бізнесу, щоб краще зрозуміти різницю в сприйнятті керівників і відповідальних експертів нижчих ланок. Використання інструментів аналізу даних і звітності може виявити сліпі плями та підтримувати узгодженість в організації.

    Звіт про готовність до сталого розвитку у 2024 році був підготовлений незалежною компанією Morning Consult і спонсорований, проаналізований і опублікований IBM. У період з квітня по травень 2024 року були проведені інтерв’ю з 2790 бізнес-лідерами та особами, які приймають рішення, у 15 галузях промисловості та 9 країнах. Звіт також містить тематичні дослідження на стику сталого розвитку та технологій від Water Corporation (Австралія), Downer Group (Австралія та Нова Зеландія) та Neste (Фінляндія).

    Технології
    Поділитись Facebook Twitter LinkedIn WhatsApp Email Telegram
    Попередня статтяПриватБанк запровадив безконтактне додавання карток до гаманця Apple Pay
    Наступна стаття Українську компанію назвали лідером у сфері ШІ-послуг

    Схожі статті

    WhatsApp вперше показуватиме рекламу та пропонуватиме платні підписки

    17 Червня 2025

    «Ми прагнемо бути дотичними до всіх «розумних» сервісів у країні»: інтерв’ю з Валерієм Сіроштаном, CEO РЕНОМЕ СМАРТ

    16 Червня 2025

    Малі бізнеси в США відмовляються від цифрових гаманців для міжнародних платежів

    13 Червня 2025

    Nvidia запустить першу в Європі хмарну платформу для промислового ШІ

    13 Червня 2025

    Залишити коментар Відмінити відповідь

    Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Соціальні мережі
    • Facebook
    • Twitter
    • Instagram
    • Telegram
    ТОП новин за тиждень
    Всі матеріали

    За тиждень підприємці отримали пільгових кредитів на 1,6 млрд грн

    17 Червня 202501 Хв читання

    За минулий тиждень у межах держпрограми “Доступні кредити 5-7-9%” підприємці отримали 504 пільгові кредити на…

    WhatsApp вперше показуватиме рекламу та пропонуватиме платні підписки

    17 Червня 2025

    Криптовалютний проєкт Tron готується до лістингу на Nasdaq. Як це пов’язано з Трампами

    17 Червня 2025

    НБУ ініціював обговорення вимог до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг

    17 Червня 2025
    Останні по темі

    Нарощення кредитування банками та гармонізація з нормами ЄС: НБУ представив Звіт про фінансову стабільність. Що у ньому?

    17 Червня 2025

    За тиждень підприємці отримали пільгових кредитів на 1,6 млрд грн

    17 Червня 2025

    WhatsApp вперше показуватиме рекламу та пропонуватиме платні підписки

    17 Червня 2025

    Підписка на новини

    Отримуйте новини першими

    Fintech Insider

    Про нас
    Про нас

    Медіа про фінтех та інноваційні технології

    Пошта: info@fintechinsider.com.ua

    Інформація
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    Facebook Instagram Telegram
    • Редакційна політика
    • Користувацька угода
    • Контакти
    © 2025 Fintech Insider.

    Введіть запрос вище та натисніть Enter щоб шукати. Натисніть Esc для відміни.

    Увійдіть або зареєструйтесь

    Вітаємо!

    Увійти або Зареєструватись.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Забули пароль?

    Реєструйтеся прямо зараз!

    Вже зарєєстровані? Увійти.

    Вхід/реєстрація через соц. мережі

    Пароль буде вислано на вказану вами пошту