ШІ-стартап Ілона Маска xAI залучив $6 мільярдів у рамках серії B фінансування, досягнувши оцінки у $24 мільярди. Попередня оцінка компанії становила $18 мільярдів.
Як зазначається у релізі компанії, за останній рік xAI досягла значних успіхів. Від оголошення про заснування компанії в липні 2023 року, випуску Grok-1 на X в листопаді, нещодавніх анонсів покращеної моделі Grok-1.5 з можливістю довгого контексту, до Grok-1.5 з розумінням зображень, можливості моделі xAI стрімко покращилися. З випуском Grok-1 з відкритим вихідним кодом, xAI відкрив двері для вдосконалення різних застосувань, оптимізації та розширення моделі.
“xAI в першу чергу зосереджена на розробці передових систем штучного інтелекту, які є правдивими, компетентними та максимально корисними для всього людства. Місія компанії – зрозуміти справжню природу Всесвіту”, – повідомляється у блозі xAI.
Видання Reuters підкреслює, що інвестори роблять великі ставки на конкурентів таких компаній, як OpenAI, в гонці штучного інтелекту. Такі компанії, як Microsoft, що підтримує OpenAI, і Alphabet є одними з тих, хто очолює запеклу гонку за домінування генеративного ШІ, стимулюючи значні інвестиції та інновації в ландшафті, що стрімко розвивається.
Маск профінансував OpenAI у 2015 році, щоб допомогти створити більш етичну противагу Deepmind від Google, яка, як він побоювався, монополізувала розробку ШІ. Пізніше він покинув стартап, стверджуючи, що розчарувався в його прагненні до прибутку. Grok, відповідь xAI на ChatGPT, доступний лише для платних клієнтів X.
У найближчі місяці xAI продовжить розвиток, незабаром буде анонсовано низка технологічних оновлень та продуктів. Кошти від раунду будуть використані для виведення перших продуктів xAI на ринок, розбудови передової інфраструктури та прискорення досліджень і розробки майбутніх технологій.
Нещодавно, як зазначає Reuters, Маск повідомив інвесторам, що його xAI планує побудувати суперкомп’ютер для роботи наступної версії Grok. Маск заявив, що хоче запустити суперкомп’ютер до осені 2025 року, додавши, що xAI може співпрацювати з Oracle.
Очікується, що суперкомп’ютер базуватиметься на десятках тисяч графічних процесорів NVIDIA H100 і потребуватиме інвестицій у мільярди доларів на його створення. За словами Маска, для третьої версії Grok планується використання щонайменше 100 000 чипів, що в п’ять разів перевищує поточне використання для навчання Grok 2.0. Презентація також показала, що запланований кластер GPU буде принаймні вчетверо більшим, ніж у конкурентів xAI.
Наразі Grok працює у версії 1.5, яка випущена у квітні, і використовується для обробки візуальної інформації, такої як фотографії, діаграми та текст. Також, починаючи з цього місяця, xAI почав поширювати зведені новини, створені штучним інтелектом, на основі технології Grok для преміум-користувачів.