Переважна більшість опитаних центральних банків нині вже вивчають можливість створення цифрової валюти центрального банку (CBDC). Опитування, проведене Банком міжнародних розрахунків показує, що центральні банки збільшили кількість експериментів і пілотних проєктів з оптовими CBDC, застосовуючи різні підходи та розглядаючи різні особливості дизайну.
Як зазначається у релізі BIS, серед 86 банків, які взяли участь в опитуванні з жовтня 2023 року по січень 2024 року, 94% заявили, що розглядають можливість створення цифрової версії своїх національних валют. Це в порівнянні з 90% з 81 респондента в опитуванні 2021 року, проведеному BIS.
Протягом 2023 року спостерігалося різке зростання кількості експериментів та пілотних проєктів з оптовими CBDC переважно в розвинених країнах. Проте різні країни з ринками, що формуються, та країни, що розвиваються, також активізували свою роботу з оптовими CBDC.
Загалом, ймовірність того, що центральні банки випустять оптові CBDC протягом наступних шести років, перевищує ймовірність того, що вони випустять роздрібні CBDC. Центральні банки ще більше посилили свою взаємодію із зацікавленими сторонами, щоб інформувати їх про структуру CBDC.
Багато функцій CBDC ще не визначені. Проте для оптових CBDC часто розглядаються питання інтероперабельності та програмованості. Для роздрібних CBDC більша частина центральних банків розглядають ліміти на утримання, інтероперабельність, офлайн-опції та нульову винагороду. Існують відмінності між розвинутими економіками та ринками, що формуються, та економіками, що розвиваються, наприклад, щодо потенційного використання розподіленого реєстру та лімітів на транзакції.
Що стосується криптовалют, то опитування показує, що нині стейблкоїни рідко використовуються для платежів за межами криптоекосистеми. На додаток, приблизно дві з трьох юрисдикцій респондентів мають або працюють над створенням нормативно-правової бази для регулювання стейблкоїнів та інших криптоактивів.