Міністерство юстиції Сполучених Штатів подало позов проти технологічного гіганта Apple, звинувативши його у створенні монополії на ринку смартфонів і придушенні конкуренції. У позові, направленому до федерального суду Нью-Джерсі, стверджується, що компанія зловживала своїм домінуючим становищем, запроваджуючи “низку мінливих правил” для обмеження конкуренції.
Як зазначає Axios, це вже втретє з 2009 року, коли відомство звинувачує компанію в порушенні антимонопольного законодавства. Водночас нині до позову приєдналися генеральні прокурори 17 штатів.
Мін’юст стверджує, що Apple монополізує ринок для того, щоб отримувати більше прибутку від клієнтів, розробників, творців контенту та операторів фінансових послуг. У матеріалах справи зазначають, що компанія створює нерівні умови в App Store, забороняє публікувати цілі класи застосунків, обмежує платіжну систему і створює штучні проблеми із сумісністю.
Влада США у позові вказує на кілька практик, які Apple нібито застосовує для збереження власної монополії. Apple, на думку відомства, заважає розробляти кросплатформні системи для обміну повідомлень, забороняє публікацію сторонніх ігрових стримінгових сервісів, штучно обмежує можливості розумних годинників Apple Watch на смартфонах під управлінням Android.
Також Apple забороняє доступ до NFC-модуля для оплати, через це всі платежі проходять тільки через сервіс Apple Pay. За його використання банки платять комісію. Зазначається, що компанія позбавила розробників цифрових гаманців можливості надавати розширені послуги цифрових платежів своїм клієнтам. Мін’юст стверджує, що Apple використовує свою монополію на смартфони для “вибивання платежів” з банків, які потребують доступу до клієнтів, що користуються iPhone.
В Apple зазначили, що позов загрожує діяльності компанії та ставить під загрозу принципи, що відрізняють продукти Apple від інших. Крім того, в компанії впевнені, що випадок створює прецедент, який дає владі можливість регулювати розвиток технологій. Apple категорично заперечує звинувачення і має намір активно захищатися.
Хоча Apple заявила, що буде боротися з позовом, раніше вона вже давала зрозуміти, що готова поступитися своїми позиціями, коли йдеться про платежі. На початку цього року компанія вирішила уникнути антимонопольних звинувачень Європейської комісії, нарешті запропонувавши стороннім постачальникам доступ до технології чіпів NFC.