Компанія Visa запустила новий аналітичний сайт про стейблкоїни у партнерстві з постачальником блокчейн-даних Allium Labs. Visa Onchain Analytics Dashboard покликана надати користувачу чітке уявлення про активність у сфері стейблкоїнів, яке дозволить будь-кому, хто цікавиться екосистемою стейблкоїнів, легко отримати доступ та стежити за її розвитком.
Як зазначив у своєму блозі Куй Шеффілд, керівник криптовалютного відділу Visa, так компанія відреагувала на публікацію лінійної діаграми в соціальних мережах, де найбільші світові розрахункові мережі порівняли з річними обсягами стейблкоїнів за обсягами грошових переказів. На графіку сфера стейблкоїнів різко зростає з 2016 року і в період 2021-2023 років вже знаходиться біля показників Visa.
Шеффілд стверджує, що в повних даних багато шуму від ботів. Ці боти виконують необхідні криптовалютні операції, такі як арбітраж, забезпечення ліквідності та маркетмейкінг. Можливість програмування транзакцій, яку надає блокчейн, називається унікальною, однак, на думку представника Visa, її важко порівняти з органічними платежами, які, швидше за все, ініціюються кінцевим споживачем або бізнесом.
Там виявили, що видалення діяльності ботів зменшує 30-денний обсяг транзакцій з $2,65 трлн до $265 млрд. Однак кількість активних користувачів стейблкоїнів стабільно зросла до 27,5 мільйонів.
Водночас зазначається, що викладена статистика стосується лише обсягу транзакцій в ланцюжку. Більшість криптовалютних транзакцій відбувається на біржах, ці транзакції реєструються у власних книгах бірж і лише зрідка відбуваються в мережі. У Visa підкреслили, що “не є захисниками Tether”, але їх статистика занижує реальні обсяги USDT, і показує, що USDC від Circle становить більшу частку транзакцій, ніж це є насправді.
Аналітична панель Visa Onchain Analytics Dashboard призначена для того, щоб зробити розуміння ринку стейблкоїнів легким для сприйняття. Вона містить інформацію про активних користувачів, обсяги у розрізі монет і блокчейнів, розміри транзакцій і постійно оновлювані набори метрик.