Інвестиції у європейський фінтех суттєво впали протягом 2022-2023 років. За даними Atomico, у 2022 році вони склали $13,9 млрд, або 17% від усіх коштів, інвестованих у європейські стартапи. У 2023-му ця сума ще зменшилась – до $4,5 млрд, або 10% від $45 млрд, вкладених у стартап-екосистему.
Така ж тенденція прослідковується і в світі. За даними Crunchbase, венчурні інвестиції у фінтех глобально впали до $43 млрд, що є найнижчим рівнем за шість років.
Незважаючи на це, фінтех залишається одним із провідних секторів венчурних інвестицій у Європі. Проте інвестори більше не бажають підтримувати високі витрати на залучення клієнтів, натомість шукають стабільний бізнес на зростаючих ринках.
Видання Business Insider опублікувало перелік фінтехів, які в 2024 році цікавлять венчурних інвесторів та які варто відстежувати. Цьогоріч в списку домінують відкриті фінанси, платежі B2B і фінансова інфраструктура.
Runa
Спеціалізація: Runa – це лондонська платіжна компанія, яка дозволяє користувачам переказувати та надсилати цифрові валюти та активи у великих масштабах.
Залучені інвестиції: $48,7 млн
Send Technology
Спеціалізація: заснована в 2017 році Send – це іншуртех-платформа, яка надає технологію андеррайтингу для страхової галузі.
Залучені інвестиції: $11,4 млн
Ivy
Спеціалізація: берлінська Ivy є фінтех-компанією з відкритого банкінгу, яка хоче розширити мережу платежів за межі окремих країн і валют.
Залучені інвестиції: $29,4 млн.
Mimo
Спеціалізація: Mimo пропонує простий у використанні інструмент для малих і середніх підприємств, бухгалтерів для керування вхідними та вихідними платежами.
Залучені інвестиції: немає даних
Rollee
Спеціалізація: Rollee пропонує платформу даних, яка дозволяє фінансовим організаціям вдосконалювати свої процеси андеррайтингу. Компанія надає ризик-менеджерам комплексне уявлення про фінансові профілі своїх клієнтів для перевірки доходів і зайнятості.
Залучені інвестиції: $4,97 млн
Finom
Спеціалізація: нідерландська фінтех-компанія Finom — це мобільна платформа фінансового управління для малих і середніх підприємств і фрілансерів, яка надає інструменти для електронного виставлення рахунків та інших транзакцій.
Залучені інвестиції: $72 млн
Brite Payments
Спеціалізація: Brite пропонує платежі з рахунку на рахунок (A2A) за допомогою відкритого банкінгу, щоб забезпечити миттєві розрахунки для продавців у Європі.
Залучені інвестиції: $60 млн
Payflows
Спеціалізація: Payflows – це паризька фінтех-компанія з управління цінностями, яка використовує ШІ-асистента, щоб допомогти фінансовим спеціалістам краще розуміти свої дані.
Залучені інвестиції: $5,5 млн
Yonder
Спеціалізація: лондонська компанія, що пропонує кредитні картки та систему винагород, зокрема кешбек.
Залучені інвестиції: $112 млн.
Atoa
Спеціалізація: лондонська компанія Atoa пропонує торговцям дешевшу обробку платежів, ніж Visa та Mastercard. Компанія підключає банківські рахунки через свій застосунок, щоб зменшити витрати продавців. Для цього стартап використовує технологію відкритого банкінгу.
Залучені інвестиції: $8,7 млн
Payrails
Спеціалізація: Берлінський Payrails – це стартап FinOps, який дозволяє компаніям узгоджувати платежі та відшкодування через спрощену платформу.
Залучені інвестиції: $20,8 млн
Atlar
Спеціалізація: Atlar – це фінтех-компанія зі Стокгольма, заснована колишніми співробітниками Tink, яка полегшує міжбанківські платежі для компаній. На тлі зростання популярності відкритого банкінгу та переказів з рахунку на рахунок, Atlar зосереджується на рішенні B2B.
Залучені інвестиції: $5,4 млн
Wagestream
Спеціалізація: лондонська компанія Wagestream співпрацює з роботодавцями, щоб дозволити працівникам за окрему фіксовану плату отримувати доступ до частини своєї зарплати, не чекаючи дня виплати.
Залучені інвестиції: $256,7 млн
Opna
Спеціалізація: лондонська компанія Opna – це кліматичний фінтех-стартап, який об’єднує корпорації з вуглецевими проєктами, що шукають фінансування.
Залучені інвестиції: $6,5 млн
Female Invest
Спеціалізація: Female Invest – це датський стартап, який пропонує навчальний контент про інвестування для жінок на основі підписки.
Залучені інвестиції: $6,1 млн
Ben
Спеціалізація: Ben – лондонський SaaS-стартап, що пропонує гнучку платформу для управління бонусами працівників, включаючи розробку, впровадження та керування схемою винагород.
Залучені інвестиції: $18,5 млн
Kaiko
Спеціалізація: Kaiko — постачальник даних про ринок криптовалют для інституційних інвесторів і підприємств.
Залучені інвестиції: $91,2 млн
Griffin
Спеціалізація: Griffin – це лондонська фінтех-компанія, що використовує модель BaaS, тобто надає доступ до банківської інфраструктури через свою платформу.
Залучені інвестиції: $42,3 млн
Grünfin
Спеціалізація: Grünfin – це інвестиційна платформа, націлена на проєкти, які спрямовані на зміни клімату, здоров’я та гендерну рівність.
Залучені інвестиції: $4,3 млн
Dovetail
Спеціалізація: лондонську компанію Dovetail заснували члени команди Palantir. Вона планує використовувати штучний інтелект для управління екологічними та фінансовими ризиками в кліматичних інвестиціях.
Залучені інвестиції: немає даних
FlowDesk
Спеціалізація: Flowdesk, що базується в Парижі, надає послугу “Market Making as a Service (MMaaS)” — це технологічна послуга, яка дозволяє емітентам токенів встановлювати свої стратегії створення ринку, що дозволяє їм торгувати та керувати власною ліквідністю.
Залучені інвестиції: $80 млн
Payflow
Спеціалізація: Payflow із Барселони – це інноваційна програма, яка дозволяє працівникам отримувати доступ до зарплати, коли їм це потрібно.
Залучені інвестиції: $35,9 млн
Bunch
Спеціалізація: Bunch — берлінський стартап, який пропонує операційну систему для активів приватного ринку. Його ціль – демократизувати інструменти, які раніше були доступні лише для дуже великих інвесторів.
Залучені інвестиції: $7,9 млн
Flanks
Спеціалізація: Flanks, що базується в Барселоні, пропонує API для автоматизації фінансових даних у галузі управління капіталом у всьому світі.
Залучені інвестиції: $10,7 млн
Claimsforce
Спеціалізація: компанія Claimsforce, що базується в Гамбурзі, розробила високоефективну систему управління скаргами, використовуючи технологію ШІ.
Залучені інвестиції: $7,6 млн
Montonio
Спеціалізація: естонський Montonio — це фінтех-стартап, який полегшує платежі в електронній комерції, допомагаючи інтегрувати такі послуги, як BNPL, а також доставку та відшкодування.
Залучені інвестиції: $15,7 млн
Kota
Спеціалізація: Kota, що базується в Дубліні, дозволяє малим і середнім підприємствам пропонувати клієнтам низку переваг, як-от поліси страхування здоров’я та життя, пенсії тощо на одній платформі за допомогою API.
Залучені інвестиції: $8,3 млн.
Lopay
Спеціалізація: лондонський Lopay – це стартап із миттєвих платежів, який пропонує підприємствам платежі за допомогою карток і застосунків за нижчими комісіями, ніж традиційні постачальники.
Залучені інвестиції: $7,6 млн
TreasurySpring
Спеціалізація: лондонська TreasurySpring – це компанія з управління цінностями, яка допомагає компаніям ефективно використовувати свої фінансові резерви.
Залучені інвестиції: $43,5 млн.
Tunic
Спеціалізація: лондонський стартап Tunic Pay зосереджений на боротьбі з шахрайством з авторизованими push-платежами, розробляючи платформу верифікації одержувачів і платежів.
Залучені інвестиції: немає даних
Volt
Спеціалізація: лондонська компанія Volt створила мережу платежів у режимі реального часу, яка дозволяє компаніям пропонувати операції з рахунку на рахунок, зменшуючи ризик шахрайства.
Залучені інвестиції: $87,8 млн.
Pivot
Спеціалізація: паризька Pivot пропонує технологію автоматизації закупівель, націлену на масштабування бізнесу.
Залучені інвестиції: $27 млн.