Днями аналітики Knight Frank опублікували “Звіт про багатство 2023”, у якому описали найпопулярніші види інвестицій серед найбагатших людей планети. Для підготовки дослідження було опитано понад 500 приватних банкірів, консультантів із фінансових питань і сімейних офісів, які управляють статками заможних людей на суму понад $2,5 трлн.
Кожна категорія активів становить відсоток від середнього портфеля.
Акції — 26%
У середньому чверть інвестиційного портфеля спрямовується в акції або частки компаній. У 2022 році компанія Berkshire Hathaway Воррена Баффета витратила рекордні $68 млрд на акції, оскільки вартість на ринку знову зросла, йдеться в останньому річному звіті компанії.
Комерційна нерухомість — 34%
У своєму звіті аналітики Knight Frank поділяють ці інвестиції на прямі та непрямі. В середньому портфелі 21% вкладається безпосередньо в комерційну нерухомість, а ще 13% інвестується через боргове фінансування або інвестиційні фонди нерухомості.
43% респондентів кажуть, що їхні клієнти зараз інвестують в офіси — це найпоширеніший тип комерційної нерухомості, тоді як охорона здоров’я є найпопулярнішим сектором.
Облігації — 17%
Облігація є різновидом боргового цінного паперу, який зазвичай випускається урядом або корпорацією, де емітент зобов’язаний повернути власнику його інвестицію плюс відсотки на встановлену дату погашення (як правило, від 1 до 30 років).
BlackRock, найбільша у світі інвестиційна компанія, нещодавно заявила, що американські інвестори повинні вкладати кошти в облігації, оскільки федеральні процентні ставки продовжують зростати.
Приватний капітал/венчурний капітал — 9%
Приватний капітал інвестується в компанію, яка ще не на фондовому ринку. Венчурний капітал – більш ризикований, але при цьому компанія має високий потенціал зростання.
Пітер Тіль став першим ангелом-інвестором Facebook у 2004 році, перетворивши свої початкові $500 тис на $638 млн, коли через вісім років компанія стала публічною.
Інвестиції пристрасті (або альтернативні інвестиції у нефінансові інструменти) – 5%
Інвестиції пристрасті – це купівля творів мистецтва, автомобілів та вина. Такі предмети можна купувати для задоволення або ж як інвестицію. Вони складають приблизно 5% середнього портфеля.
59% респондентів опитування Knight Frank зазначили, що їхні клієнти, швидше за все, купуватимуть твори мистецтва цьогоріч. Наступними за популярністю будуть годинники та вино, а близько третини дуже багатих людей купуватимуть класичні автомобілі. Опитування показало, що 20% купують розкішні сумки.
Золото — 3%
У середньому найбагатші люди світу зберігають 3% своїх інвестицій у золоті. Вони вважають це другою за безпечністю покупкою після нерухомості.
Після того, як росія вторглася в Україну в лютому минулого року, за даними Всесвітньої ради золота, у 2022 році попит на золоті злитки та монети зріс майже в п’ять разів порівняно з попереднім роком.
Криптовалюти – 2%
Найбагатші люди світу вважають криптовалюти найбільш мінливою інвестицією, але вони все ще становлять 2% від середнього портфеля.
У минулорічному звіті Knight Frank стверджував, що 18% найбагатших людей світу володіють певною криптовалютою.
Інше — 7%
В опитуванні Knight Frank також зазначені “інші” інвестиції, які займають 7% середнього портфеля, але не уточнюється, що саме включає ця категорія.