Верховний суд Індії оголосив уряду догану за затримку розробки нормативно-правової бази для цифрових активів у країні та доручив уряду створити агентство з розслідування крипто-злочинів. Зауваження суду прозвучало під час слухань щодо петицій, поданих у зв’язку зі справами про криптовалютне шахрайство в різних штатах Індії.
Як зазначає Hindustan Times, у зверненні суду висловлюється розчарування через відсутність закону про криптозлочини та прохання створити спеціалізоване відомство для розслідування цих злочинів. Інстанція попросила уряд надати відповідь, чи має країна можливість створити механізм для розслідування подібних випадків.
Верховний суд прийняв це рішення в рамках розгляду справи про криптовалютне шахрайство. Суд заявив, що криптовалюти є новим і швидкозростаючим сектором, і що уряд повинен розробити закон, який регулюватиме його.
Уряд Індії розпочав розробку законодавства для цифрових активів ще у 2018 році, проте досі не надав остаточної версії документа.
На початку 2021 року в Індії повідомили про можливу законодавчу заборону криптовалют, навіть йшлося про кримінальну відповідальність для власників. У середині року з’явилася інформація про те, що влада все ж таки легалізує цифрові валюти як клас активів. Однак у листопаді знову заговорили про намір уряду заборонити більшість приватних валют.
Попри відсутність правової бази, в 2022 році Індія посилила збори з трейдерів та інвесторів. Закон передбачає податок у 30% на операції з криптовалютами та 1% у рамках TDS. У лютому цього року голова Резервного банку Індії Шактіканта Дас застеріг інвесторів від вкладень у криптовалюту.