Загальна сукупна вартість усіх українських стартапів оцінюється у 23,3 млрд євро станом на листопад 2022 року. Минулого року цей показник був вищим – 27,1 млрд євро, але в цілому з 2017 року показник зріс у 9,3 разів з 2,5 млрд євро.
Про це повідомляється у дослідженні платформи Dealroom.co, проведеному у партнерстві з Google for Startups, Atomico та Credo Ventures.
Автори дослідження зазначають, що незважаючи на війну та рецесію, українські стартапи демонструють неймовірну стійкість. З 2020 року їх вартість зросла в 3,3 рази. Україна є домом для 1,5 тисячі стартапів, що працюють тут. Ще понад 600 стартапів було засновано в Україні або українськими командами засновників та/або випускниками українських університетів.
Україна також є домом для понад 285 000 ІТ-фахівців, понад 500 іноземних стартапів, які нещодавно відкрили офіси в Україні, а також сотні постачальників послуг і студій розробки програмного забезпечення.
У дослідженні відзначаються такі найбільш перспективні українські стартапи: Elai, Upswot, TurnKey Lender, Awesomic, Better Me, Respeacher, Mate academy.
Загалом, як зазначається у дослідженні, Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) є регіоном, який дуже швидко розвивається з точки зору венчурного фінансування. Обсяг залученого венчурного капіталу у регіоні зріс у 7,6 рази з 2017 року. Загальна вартість стартапів у ЦСЄ зросла в чотири рази за останні п’ять років і тепер становить 190 млрд євро.

Серед країн регіону найбільше зростання сукупної вартості стартапів з 2017 року продемонстрували Хорватія (в 16,6 разів до 10 млрд євро), Литва (в 15,7 разів до 4,7 млрд євро) та Україна (у 9,3 разів до 23,3 млрд євро).

Центральна та Східна Європа здобула собі ім’я як регіон-піонер у сфері програмного забезпечення для підприємств, причому цей сектор займає значно більшу частку венчурної діяльності в регіоні. Стартапи у цій сфері мають загальну вартість 80 млрд євро, у той час як стартапи у сфері фінтеху оцінюються в 30 млрд євро, в сфері транспорту – в 19 млрд євро, електронної комерції – 19 млрд євро.
Також ЦСЄ зараз є домом для багатообіцяючих стартапів у таких сегментах, як ігри, Web3 і криптовалюти. Фінансування таких стартапів тут зросло в 5,6 разів з 2021 року.