Національний банк фіксує сповільнення припливу нових депозитів в іноземній валюті, що свідчить про зменшення популярності такого інструменту серед населення. Водночас клієнти банків продовжують тримати валюту на поточних рахунках майже без змін.
Як зазначається у звіті регулятора про фінансову стабільність, зі стабілізацією валютного ринку та скороченням спредів між готівковим та офіційним валютним курсом, населення втрачає мотиви купляти безготівкову валюту на депозити. Також, як вважають в НБУ, на це вплинуло підвищення депозитних ставок строкові вклади в гривні, які виглядають привабливішими за валютні.
Завершення строків старих вкладів та значне сповільнення припливу нових визначили тенденцію до зниження обсягів строкових депозитів в іноземній валюті.
Водночас у Нацбанку зазначають, що валюту з поточних рахунків населення не забирає. Внаслідок цього обсяги фондування від населення в іноземній валюті для банків майже не змінилися.
Як і раніше, більшість цих коштів банки зберігають у високоліквідних активах, адже валютного кредитування майже немає. Тож банки не зацікавлені у нарощуванні валютних вкладів і зберігають ставки за ними майже на нулі, пояснили в НБУ.
Водночас додаткових ризиків ліквідності для банків ця складова фондування не створює.