Інвестиційна компанія Fidelity у своєму новому звіті спрогнозувала, що у 2025 році уряди та центральні банки стануть головними інвесторами у біткоїн. За словами експертів компанії, держави можуть розпочати формування стратегічних позицій у криптовалюті.
Як пише PYMNTS, наразі більшість країн володіють біткоїнами лише через конфіскацію та вилучення у кримінальних справах. Такі активи, як у випадку США, мають спеціальні вимоги щодо продажу та не можуть бути частиною державної скарбниці. Саме завдяки конфіскованим 213 297 біткоїнам США стали найбільшим державним власником флагманського активу. Американські криптовалютні статки оцінюють в $19,6 мільярда.
Метт Хоган з Fidelity вважає, що відмова від інвестицій у біткоїн може стати більшим ризиком для країн, ніж їх здійснення, особливо враховуючи загрози інфляції, фіскального дефіциту та девальвації валют. За словами партнера Manatt, Phelps and Phillips Майка Каца, у Конгресі США формується консенсус щодо необхідності впровадження “продуманого, орієнтованого на інновації” криптовалютного законодавства.
Хоча новообраний президент США Дональд Трамп та сенаторка Синтія Ламміс висловлювались на підтримку створення стратегічного резерву біткоїнів, експерти припускають, що країни можуть почати накопичувати криптовалюту таємно, щоб не спровокувати зростання цін.
Зауважимо – Україна потрапила у список п’яти країн, які володіють найбільшою кількістю біткоїнів. Наша держава використовує криптовалюту як інноваційний інструмент для підтримки своїх військових зусиль. Наразі Україна володіє 186 BTC.