Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова повідомила, що переважна більшість українських банків змогла зберегти достатній рівень капіталу, попри ретроспективне підвищення податку на прибуток з 25% до 50%. Серед великих банків проблеми з капіталізацією виявлено лише в державного Укрексімбанку.
Про це йдеться в інтерв’ю Рожкової агентству Інтерфакс-Україна. Остаточні результати будуть відомі після отримання аудиторських звітів у квітні, однак вже зараз НБУ запевняє, що ризику для фінансової стабільності немає. Регулятор запровадив м’який перехідний період для адаптації до нових вимог до капіталу, що допомогло банкам уникнути порушення нормативів.
Сенс Банк, ще один державний фінансовий гравець, має програму капіталізації за результатами попередньої оцінки стійкості та працює відповідно до неї. За підсумками оцінки стійкості на початку 2024 року, НБУ виявив потребу в докапіталізації Укрексімбанку, Правекс Банку і МТБ Банку на загальну суму 10 млрд грн.
Укрексімбанк, заснований 1992 року і повністю належить державі, посідає третє місце за обсягом активів серед українських банків з показником 315,5 млрд грн станом на 1 січня 2025 року. Чистий прибуток банку за минулий рік зріс на 6,5% і становив 5,56 млрд грн.
Власний капітал Укрексімбанку на початок 2025 року склав 14,18 млрд грн, що на 5 млрд грн більше порівняно з попереднім роком, однак цього виявилося недостатньо для виконання всіх регуляторних вимог.
Нагадаємо – український експортно-імпортний банк Укрексімбанк став першим банком, який розірвав партнерство з програмою “єОселя”. Про вихід з одного з найпопулярніших проєктів з пільгового кредитування населення на сайті банку повідомили однією фразою наприкінці жовтня 2024 року.