Уряд України та компанія BlackRock на Конференції з відновлення України, яка проходить у Лондоні 21-22 червня, проводять зустрічі із зацікавленими сторонами державного та приватного секторів, щоб надати додаткові відомості про прогрес Фонду розвитку України (UDF). Останній буде працювати на залучення приватного капіталу для участі у відбудові України.
Як зазначається на сайті Міністерства економіки, UDF створений як національна фінансова установа розвитку і доповнить роботу інших міжнародних інституцій, спрямовану на залучення приватного капіталу для участі у відбудові України.
Консультантом української сторони при створенні фонду є група фінансових ринків однієї з найбільших у світі інвестиційних компаній BlackRock.
Серед наступних кроків для запуску фонду UDF у Мінекономіки називають:
- підготовчу роботу, націлену на швидкий запуск після припинення бойових дій;
- розвиток UDF як окремої установи, яка слідує найкращим міжнародним практикам та інвестиційним процесам;
- завдяки змішаному фінансуванню та тісному співробітництву з державними та приватними місцевими гравцями, діяльність UDF буде направлена на зниження ризиків інвестиційних можливостей та розробки ширшого портфеля привабливих для банків проєктів, придатних для залучення значного капіталу в українську економіку.
UDF зосередиться на п’яти ключових секторах української економіки – енергетика, інфраструктура, сільське господарство, виробництво та ІТ, охоплюючи потенційний інвестиційний ринок у понад $50 млрд для приватного капіталу.
Планується, що UDF генеруватиме рішення та фінансові інструменти для зниження ризиків, зокрема фонд має:
- приєднати Україну до інвестиційних проектів через широку державну підтримку;
- усунути прогалини у фінансуванні шляхом пільгового фінансування та надання підтримки в підготовці проекту;
- прийти до самоокупні, яка забезпечує безперервність інвестицій в контексті пріоритетності розвитку міжнародних ринків;
- узгоджуватися з пріоритетами промислової політики України, щоб допомогти країні стати провідним міжнародним інвестиційним напрямком;
- підтримувати модернізацію та перетворення України на привабливий міжнародний інвестиційний напрямок.
- підтримувати роль України в декарбонізації та зеленому переході, що сприятиме європейській енергетичній безпеці.