У 2024 році українська екосистема стартапів піднялася на 46 позицію в світовому рейтингу, демонструючи стійкість та високі темпи зростання попри повномасштабну війну. Ще в 2022 році наша країна займала 50 місце, пише AIN із посиланням на звіт u.ventures.
Декілька цікавих цифр і фактів зі звіту:
- З 2020 року загальна вартість української технологічної екосистеми виросла втричі.
- Зараз більш ніж 2 600 стартапів розвивають сферу інноваційних технологій в Україні.
- З 2013 по 2023 рік внесок ІТ у ВВП зріс у 5,7 раза.
- Українська екосистема стартапів увійшла в трійку екосистем із найвищими темпами зростання у Центральній та Східній Європі (ЦСЄ) та стала четвертою в регіоні за вартістю.
- Україна посідає друге місце в ЦСЄ за показниками ІТ-аутсорсингу та сьоме в світі за конкурентоспроможністю в ІТ-сфері. Тут працюють більше як 346 000 ІТ-фахівців.
- Утримання працівників і недостатнє фінансування лишаються головними перешкодами, які стають на заваді повноцінній капіталізації цього сектору.
- Через війну близько 120 000 кваліфікованих українських фахівців у сфері високих технологій змушені були переїхати за кордон.
- Україна посідає 7 місце у світі за показниками «Втеча людей» і «Відтік мізків».
- З початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну майже половина представників ІТ-сектору постала перед труднощами, а десята частина була змушена призупинити свою діяльність.
- Інвестиції в українські стартапи забезпечують краще співвідношення ціни та якості, ніж в американські, при цьому оцінки українських стартапів в середньому в шість разів нижчі.
- Українські стартапи генерують у п’ять разів більше доходу на кожен вкладений долар порівняно з американськими стартапами.