За результатами дослідження Ukraine Economic Outlook, присвяченого ринку криптовалюти, Україна з 2016 року втратила $48,8 млрд прямих доходів населення та компаній і $10,4 млрд податкових надходжень через відсутність крипторегуляцій. Тобто щорічно держава втрачала $7,0 млрд та $1,5 млрд відповідно.
Для підрахунку втрачених коштів аналітики розрахували потенційні прибутки для населення від вкладень коштів у криптовалюту, доходи майнінгових ферм та емісію стейблкоїнів усередині країни.
Основа причина — тінізація ринку, відсутність простих та зрозумілих правил регуляції й можливості сплатити податки за мінімальною ставкою. “Щоб вивести криптосектор із тіні, нам потрібно створити спеціальний податковий режим для цього бізнесу”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, податки мають бути на рівні 5% для доходів фізосіб та 18% для компаній з додатковою можливістю користуватися перевагами податкового режиму Дія.City.
У дослідженні також зазначається, що згідно з прогнозами більшості провідних економічних футурологів планети (Фергюсон, Кінг, Захарія, Харарі), вже до 2030-2035 років загальна капіталізація криптовалют, заснованих на блокчейні як новому принципі контролю емісії та грошового обігу, може становити до 30% всього грошового обігу планети. “Тобто ми стоїмо на порозі «квантового стрибка» цього нового сегменту світового фінансового ринку, який поки що стримується лише загрозою нової континентальної війни в Європі та світовою рецесією 2022/23 року, яку здебільшого викликала саме ця причина”, – кажуть аналітики.
Країни, які першими приєднаються та інтегруються в систему “обігу нових (крипто) грошей”, отримають від цього суттєві переваги, включаючи зростання всіх макроекономічних показників (доходи населення та корпорацій, бюджет і ВВП).