Україна увійшла в топ-3 інвестиційних напрямків для німецьких компаній. Про це свідчать результати дослідження German CEE-Business Outlook 2025, проведеного KPMG та Східним комітетом німецької економіки серед 133 компаній.
Опитування показало, що 41% німецьких підприємств планують інвестувати в Україну до 2030 року. Зараз вже кожна п’ята компанія (21%) має активні інвестиції в українській економіці.
Експерти вбачають величезний потенціал України як майбутнього центру для європейського бізнесу. Зокрема, Ніколай Кіскальт з KPMG вважає, що країна може стати новим енергетичним хабом, альтернативним виробничим майданчиком та важливим гравцем у сфері ІТ та аутсорсингу.
Серед головних причин зацікавленості – висока внутрішня купівельна спроможність, наявність кваліфікованих кадрів та порівняно низькі витрати на робочу силу.
Водночас компанії усвідомлюють ризики: 67% опитаних вказали на політичну нестабільність як головну перешкоду.
Україна потрапила до трійки найпривабливіших інвестиційних напрямків після Польщі та Румунії. 22% респондентів планують перенести виробництво до Центральної та Східної Європи, а 55% опитаних очікують зростання економічного значення цього регіону до 2030 року.
Зауважимо – інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, значно зросли за останні 10 років: з $42,4 млн у 2014 році до $440,9 млн у 2021 році. За оцінками Міністерства економіки, ця тенденція зберігається й нині, попри війну.