У Сполучених Штатах різні урядові відомства, серед яких Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) і Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC), наразі конкурують за право регулювати зростаючий криптовалютний ринок. Причиною такої ситуації є відсутність всеосяжної нормативно-правової бази для криптовалютного ринку.
Як зазначає International Business Times, голова CFTC Ростін Бенам в інтерв’ю CNBC заявив, що конгрес і регулюючі органи мають об’єднати зусилля, щоб усунути наявні нормативні прогалини. Крім того, на його думку, саме Конгрес має розв’язати суперечку різних регулюючих органів і чітко розмежувати сфери їхньої відповідальності.
За словами чиновника, одним із вирішальних чинників для боротьби з протиправним використанням цифрових активів є повсюдне впровадження процедур AML і KYC. Крім того, регулятори мають приділяти увагу питанням стабільності та цілісності ринку, забезпечуючи захист клієнтів і запобігаючи ринковим маніпуляціям.
Крім того, глава CFTC традиційно заявив, що більшість криптовалют є товарами. Зі свого боку Гері Генслер, голова SEC, регулярно заявляє, що криптовалюти є цінними паперами. Ба більше, представники SEC уже неодноразово докладали до судових позовів проти криптовалютних компаній конкретні списки цифрових активів, що прирівнюються ними до цінних паперів. Таке ставлення до питання якраз і дає змогу CFTC і SEC претендувати на регулювання.
Представники SEC діють набагато активніше у плані регулювання крипторинку і своїми діями вже неодноразово викликали критику з боку представників блокчейн-індустрії, членів криптовалютної спільноти та американських політиків. У Конгресі США навіть проходили відкриті слухання з нагляду за діями SEC, які, втім, ніяк не змінили ситуацію.