Проєкт World, створений Семом Альтманом та Алексом Бланіа, що використовується для підтвердження людської особистості, запрацював у Польщі. Це технологічне рішення підтверджує, що інтернет-користувачі є людьми, а не ботами, при цьому дозволяє їм зберігати анонімність.
Всесвітню мережу World запустили влітку 2023 року і наразі вона налічує 11 млн унікальних осіб з більш ніж 40 країн світу. Ці люди мають підтверджений ідентифікатор World ID, який дає їм можливість довести свою людську сутність — не ідентичність — в інтернеті.
Українці, що мешкають у Польщі, також мають змогу користуватися сервісом World.
«Все більше країн надають своїм громадянам цифрові посвідчення особи та реалізують з їх домогою корисні сервіси, в той час як українська «Дія» набуває статусу світового еталону цифрової трансформації та «розумного уряду». Українська спільнота — технологічно-обізнана і чудово розуміє глобальну проблему, спричинену ботами. Ми віримо — що глибше українці занурюватимуться в цифровий світ, тим більше вони потребуватимуть технологічних рішень, аби почуватися в безпеці і зберігати конфіденційність», — коментує Кароль Чілімонюк з Tools for Humanity, компанії-постачальника послуг з верифікації для World в Польщі та Європі.
World пропонує безкоштовний транснаціональний цифровий паспорт (World ID), який засвідчує, що його власник — унікальна людина, а не бот, і в той же час забезпечує повну анонімність. World ID вже інтегрований у такі платформи, як Discord, Minecraft, Telegram та Reddit.
З осені 2024 року фізичні особи (зокрема українці) можуть відвідати локацію World Space у Варшаві, Вроцлаві, Кракові, Катовіце та Сопоті, щоб отримати верифікований World ID. Фізична присутність на місці є обов’язковою, оскільки необхідно сфотографувати райдужну оболонку ока — яка є унікальною для кожної людини — за допомогою сучасної камери Orb.
World — це не лише посвідчення особи World ID. World App — це цифровий гаманець, який завантажили 23 млн осіб. Ним можна користуватися на більшій частині території України. У World App доступний цілий ряд корисних інструментів (міні-застосунків), створених для повсякденних потреб, які разом утворюють один повноцінний суперапп «для всього». Міжнародні розробники можуть працювати над створенням власних міні-додатків на його основі, адже це рішення з відкритим вихідним кодом.