Минулого місяця Національний банк застосував до трьох банків та тринадцяти небанківських фінансових установ заходи впливу за низку порушень. Санкції регулятора включали письмові застереження та штрафи від 17 тисяч грн до 17 млн грн на загальну суму понад 27 млн грн.
Як зазначається у релізі НБУ, штрафи в розмірі по 400 тисяч гривень отримали “Кристалбанк” – за ненадання додаткової інформації про фінансовий моніторинг, та “Акордбанк” – за порушення валютного законодавства. Під санкцію регулятора у вигляді письмового застереження потрапив “Комерційний Індустріальний Банк” за ненадання своєчасно та в повному обсязі інформації на запит НБУ.
Найсуттєвіший штраф минулого місяця отримала “Укрпошта” — у розмірі 17,4 млн грн, за невиконання обов’язку забезпечити належну організацію та проведення первинного фінансового моніторингу. Також установа отримала письмове застереження за порушення валютного закону.
Фінансова компанія “Тайгер Інвест” отримала від НБУ штраф на 2,5 млн грн за порушення правил валютного законодавства, а також штраф на 17 тисяч грн за порушення правил складання валютної звітності. Фінкомпанія “Авентус Україна”, що працює під брендом CreditPlus, отримала штраф на 1,4 млн грн за порушення правил фінансового моніторингу та правил організації статистичної звітності. Міжнародну фінансову компанію “Аверс” НБУ оштрафував на 1,4 млн грн за порушення валютних правил. Останній штраф на 1 млн грн минулого місяця отримала компанія “Преміум Фінанс” за порушення валютного законодавства.
Зі свого боку “Українська фінансова група” отримала штраф на 600 тисяч за порушення правил оформлення інформації на підрозділі установи та валютних правил. Страхову компанію “Прем’єр Гарант Профі” оштрафували на 595 тисяч за порушення правил подачі інформації на запит НБУ, а також за порушення у сфері фінмоніторингу в частині політично значущих осіб.
Фінансові компанії “Партнер” та “Аксіома” отримали по 500 тисяч грн штрафів за порушення валютних правил. Компанію “Центрофінанс” оштрафували на 400 тисяч грн за порушення вимоги відеоконтролю під час валютних операцій. “Фінансова установа ГГЛА” отримала штраф на 300 тисяч за аналогічне порушення, а також за роботу без надання розрахункового документа РРО.
Найменші штрафи отримали фінансові компанії “Магнат” та “Профінеф” — на 50 тисяч грн і 17 тисяч грн відповідно. Порушення першої стосувалося порушення правил відеоконтролю за валютними операціями, а другої — суттєвих помилок в статистичній звітності про валютні операції.